26 Apr. 2024.

Sportisti barske Gimnazije treću godinu najbolji u državi

U januaru se, po navici, svode utisci i proglašavaju najbolji iz prethodne godine, a tako je bilo i na redovnoj skupštini Crnogorskog Školskog sportskog saveza (CŠSS) u Podgorici 11. januara.

Nakon veoma uspješne takmičarske godine, Gimnazija “Niko Rolović” iz Bara proglašena je za sveukupnog pobjednika Školskih sportskih igara za srednje škole.

Pobjednički pehar iz ruku predsjednika Skupštine CŠSS prof. Iva Lekića preuzeo je profesor fizičkog vaspitanja u Gimnaziji Lazar Macanović, čiji su učenici osvojili prva mjesta u atletici u obje konkurencije, rukometu i odbojci u muškoj i druga mjesta u rukometu i odbojci u konkurenciji učenica.

-Ovo je treći put da je Gimnazija iz Bara na kraju najbolja, poslije 2017. i 2019. godine.

Ako se zna da su takmičenja za učenike srednjih škola obnovljena i da traju posljednjih šest godina, može se reći da su polovinu titula odnijeli učenici i učenice Gimnazije “Niko Rolović” –kazao je za Feral.bar prof. Macanović.

On je predstavio sve osvajače medalja i titula za barsku Gimnaziju, počev od maja 2022. kada su svoju dominaciju potvrdile atletske ekipe Gimnazije.

U ekipnom plasmanu, pod vođstvom prof. Macanovića, barski gimnazijalci su osvojili obje titule-i kod muškaraca-njihova prva, i kod djevojaka kojima je ovo bila treća titula zaredom.

Pojedinačni državni prvaci u tom uzrastu su bili Ognjen Vojvodić – skok u dalj, Ivana Milošević – 400 m, Tina Truš – 800 m i štafeta 4 x 100 m – Ivana Milošević, Mia Ražnatović, Anđela Mrvaljević i Andrea Rajšić.

Srebrne medalje su osvojili Andrea Rajšić – 100 m, Matija Vojvodić – skok u vis, Vuk Ražnatović – bacanje kuglei štafeta 4 x 100 m Milutin Milić, Matija Vojvodić, Jovan Popović i Ognjen Vojvodić.

Bronzane medalje osvojili su Iman Zejnilović – bacanje kugle, Jovan Popović – 100 m i Mia Ražnatović – skok u vis.

-U Podgorici 20. decembra, državni prvaci postali su naši rukometaši koji su u prvoj utakmici savladali ekipu Srednje stručne škole „Ivan Uskoković“ iz Podgorice sa 18:9, a u finalu i Srednju mješovitu školu iz Andrijevice u neizvjesnom meču, ali opet sigurnom igrom u finišu – 12:10.

Tirulu su izborili Luka Bjelojević, Almin Agović, Viktor Karanikić, Miloš Raketić, Balša Đoković, Dražen Peruničić, Vojin BjelojevićLuka Novaković, Vuk Lalošević i Stefan Đoković.

Rukometašice naše Gimnazije su osvojile drugo mjesto iza gotovo kompletne kadetske reprezentacije Crne Gore koja je igrala za Gimnaziju „Slobodan Škerović” iz Podgorice.

Nastupale su Mateja Marvučić, Staša Mandić, Uma Hot, Anastasija Golić, Mina Šturanović, Vasilisa Nišavić, Mihana Škretović i Dehila Rašketić.

Rukometne ekipe Gimnazije vodio je prof. Mladen Obradović-kazao je Macanović.

Odbojkaši barske Gimnazije nadigrali su sve svoje rivale počev od opštinskog prvenstva, preko regionalnog, da bi i na državnom prvenstvu u Podgorici 22. decembra. ubjedljivo pobijedili svoje rivale sa po 2:0.

Prvo su savladali ekipu Srednje elektro – ekonomske škole iz Bijelog Polja, a u finalu i Gimnaziju „Slobodan Škerović“ iz Podgorice.

Uspjeh barskih gimnazijalaca je još veći zato što je u Podgoricu došlo samo šest igrača, jer je ostatak ekipe otputovao u Novi Sad sa svojim odbojkaškim klubom na tradicionalni novogodišnji turnir.

Pobjedom na Državnom prvenstvu ekipa je izborila učešće na Evropskom prvenstvu srednjih škola koje će se održati od 21. – 27. maja ove godine u Trebinju.

Pobjedničku ekipu koja će pod vođstvom prof. Macanovića predstavljati Bar i Crnu Goru na EP čine Luka Vujošević, Božidar Petković, Damir Ramović, Ivan Martinović, Amar Muratović i Aleksandar Smolović.

-Ostaje žal što naša ženska ekipa, inače trostruki državni prvak, ove godine u dramatičnom finalu nakon tri set lopte u prvom setu, u taj breku nije uspjela da se domogne titule.

Poražena je od domaće ekipe Gimnazije „Slobodan Škerović“ iz Podgorice sa 15:13, odnosno 2:1 u setovima i zauzela drugo mjesto.

Najbolje u ekipi barskih srednjoškolki bile su Maša Dragojević, Mia Ražnatović, Staša Krivokapić i Anđela Durašić.

Osim ovih ekipa, Gimnazija ove godine bilježi i finale regionalnog takmičenja u fudbalu, finala opštinskih takmičenja u košarci i basketu 3x3, kao i zapaženo učešće na uličnoj trci 24. novembra povodom dana Bara, organizacije školskih turnira u fudbalu i košarci, humaniratnog turnira u basketu a uzeli mo učešće i u Evropskoj nedjelji sporta.

I ove 2023. obećavamo nove uspjehe i angažovanje još više učenika i mladih takmičara u sportska takmičenja i afirmaciju škole i grada Bara-zaključio je Macanović.