Bar, Crna Gora
19 Apr. 2024.
post-image

Bar: Odbojkaši Gimnazije „Niko Rolović“ igraće na Evropskom prvenstvu srednjih škola

Pobjedom na državnom školskom prvenstvu, muška odbojkaška ekipa Gimazije „Niko Rolović“ izborila je učešće na Evropskom prvenstvu (EP) srednjih škola koje će biti u Trebinju od 21. do 27. maja 2023, saopštio je za Feral.bar Lazar Macanović, profesor fizičkog vaspitanja u Gimnaziji.

Ekipu Gimnazije koja će predstavljati Bar i Crnu Goru na EP čine Luka Vujošević, Božidar Petković, Damir Ramović, Ivan Martinović, Amar Muratović i Aleksandar Smolović, a trener je  prof. Macanović.

-Odbojkaši Gimnazije maestralnom i maštovitom igrom pobijedili su sve svoje rivale, počev od opštinskog prvenstva pa regionalnog, da bi i na državnom prvenstvu u Podgorici 22. decembra  ubjedljivo pobijedili svoje rivale sa po 2:0.

Prvo su savladali ekipu Srednje elektro – ekonomske škole iz Bijelog Polja, a u finalu i Gimnaziju „Slobodan Škerović“  iz Podgorice.

Uspjeh barskih gimnazijalaca je veći i tim što je u Podgoricu došlo samo šest igrača jer je ostatak ekipe otputovao u Novi Sad sa svojim odbojkaškim klubom na tradicionalni novogodišnji turnir-ističe prof. Macanović.

On ukazuje da ostaje žal što na EP ne ide i za ženska ekipa Gimnazije koja je do ove godine bila trostruki državni prvak.

-U dramatičnom finalu, gdje su imale i tri set lopte u prvom setu, u taj breku barske gimnazijalke su poražena od domaće ekipe Gimnazije „Slobodan Škerović“ iz Podgorice sa 15:13 ili 2:1 u setovima i zauzele drugo mjesto.

Prije finala ubjedljivo je savladana ekipa Gimnazije „Milivoje Dobrašinović“ iz Bijelog Polja sa 2:0.

Najbolje u ekipi barskih srednjoškolki bile su Maša Dragojević, Mia Ražnatović, Staša Krivokapić i Anđela Durašić-dodaje prof. Macanović.

Sem odbojkaša, medalje išehare u vitrine Gimnazije “Niko Rolović” sa državnih takmičenja donijela je i muška rukometna ekipa, takođe državni prvak.

U Podgorici 20. decembra na finalnom turniru barski rukometaši gimnazijalci u prvoj utakmici savladali su ekipu Srednje stručne škole „Ivan Uskoković“ iz Podgorice sa ubjedljivih 18:9, a u finalu i Srednju mješovitu školu iz Andrijevice u neizvjesnom meču ali opet sigurnom igrom u finišu - 12:10.

Članovi rukometne ekipe Gimnazije su Luka Bjelojević, Almin Agović, Viktor Karanikić, Miloš Raketić, Balša Đoković i učenici prvog razreda koji su već dali veliki doprinos pobjedi: Dražen Peruničić, Vojin BjelojevićLuka Novaković, Vuk Lalošević i Stefan Đoković.

Rukometašice  Gimnazije „Niko Rolović“ su osvojile drugo mjesto odmah pored gotovo kompletne kadetske reprezentacije Crne Gore koja igra za Gimnaziju „Slobodan Škerović iz Podgorice.

Treće mjesto zauzela je ekipa Srednje mješovite škole iz Andrijevice.

Za srednjoškolke iz Bara nastupale su: Mateja Marvučić, Staša Mandić, Uma Hot, Anastasija Golić, Mina Šturanović, Vasilisa Nišavić, Mihana Škretović i Dehila Rašketić.

Rukometne ekipe Gimnazije vodio je prof. Mladen Obradović.

-Ako se zna da je barska Gimnazija u maju osvojila na državnom prvenstvu i oba prva mjesta (muškarci i djevojke) u atletici, kompletirana je uspješna godina i još jednom potvrđeno da je ova ustanova  najuspješnija srednja škola u sportu u Crnoj Gori-poručili su iz Gimnazije.