news-details
Kultura

Nagrađeni najbolji na 13. Festivalu dječjeg teatra Crne Gore

 Foto: Privatna arhiva

Tradicionalni 13. Festival dječijeg teatra Crne Gore – Bar, 2022. okončan je podjelom priznanja najuspješnijim pojedincima i ansamblima.

Na pozorišnim scenama OŠ „Meksiko“ i Doma kulture Bar, odigrano je 18 dječijih pozorišnih predstava osnovnih škola i samostalnih pozorišnih ansambala Crne Gore za uzrast djece osnovnih škola.

Odigrane su predstave „Naopačka priča“ OŠ „Božidar Vuković Podgoričanin“ Podgorica, "Džin k’o mlin” i „Nažalost, nisu shvatili“ OŠ “Meksiko” Bar , „Pobuna u biblioteci“ i „Koncert za Nevenu“ OŠ ”Jugoslavija“Bar „Zunzarina palata“ OŠ ”Blažo Jokov Orlandić” Bar, „Uspavana“SPO „Igrokaz“ Bar, “Hilperik” OŠ “Kekec” Sutomore, “Maj nejm iz Mitar” OŠ “Nikola Đurković” Radanovići, “Perikle” OŠ “Drago Milovič” Tivat, „Beskrajna glupost“ OŠ ,,Njegoš“Kotor, „Ježeva kućica“ OŠ „Srbija“ Stari Bar, „The klub“.DES „Scena“  Bar, “Siromašni Romeo” OŠ “Dašo Pavičić” Herceg Novi, „Sedam Snežana i patuljak“ OŠ „M.L.Lalatović“ Nikšić, „Raščupana bajka“ OŠ “Jagoš Kontić” Nikšić, „Slađanina bajka“,  Akordov dječiji teatar Nikšić i „Moj dom od paučine“OŠ “V. Ribnikar” Rasovo-Bijelo Polje.

 Festivalske nagrade dodijelio je stručni žiri u sastavu Dragiša Simović – predsjednik, Vladimir Cerović član, Milija Šćepanović – član i Leposava Raičević sekretar žirja.

Kategorija osnovnih škola Crne Gore:

Prva nagrada OŠ “Vladislav Ribnikar” – Rasovo, Bijelo Polje, za predstavu “Moj dom od paučine”, druga nagrada OŠ “Srbija” Stari Bar za predstavu: “Ježeva kućica”; treća nagrada OŠ “Blažo J. Orlandić”– Bar, za predstavu “Zunzarina palata”;

Prva nagrada za režiju:Zagorka Rakonjac, za predstavu“Moj dom od paučine”, druga nagrada za režiju Milica Pašković, za predstavu“Maj neim iz Mitar”, OŠ “Nikola Đurković” – Radanovići, treća nagrada za režiju Jelena Boričić, za predstavu“Hilperik”, OŠ “Kekec” – Sutomore

Prva nagrada za scenografiju Hana Mirkov, u predstavi“Perikle”, OŠ “Drago Milović” – Tivat, Druga nagrada za scenografiju:Zagorka Rakonjac, u predstavi“Moj dom od paučine” , treća nagrada za scenografiju:Jelena Boričić i Milan Smejkal, u predstavi“Hilperik”, OŠ “Kekec” – Sutomore

Prva nagrada za kostime: Vesna Vukićević, u predstavi“Siromašni Romeo”, OŠ “Dašo Pavičić” – Herceg Novi, druga nagrada Danijela Delibašić i Dragica Pantović, u predstavi“Ježeva kućica”, OŠ “Srbija” – Stari Bar, treća nagrada Gordana Fažo, u predstavi “Perikle”, OŠ “Drago Milović” – Tivat.

Prva nagrada za glavnu žensku ulogu :Hana Balić, djevojčica Hana u predstavi “Moj dom od paučine”, OŠ “Vladislav Ribnikar” – Rasovo, Bijelo Polje, druga nagrada Katarina Šiler, Grofica u predstavi “Siromašni Romeo”, OŠ “Dašo Pavičić” – Herceg Novi, treća nagrada Jelena Tepavčević, Jelena u predstavi “Raščupana bajka”, OŠ “Jagoš Kontić” – Nikšić.

Prva nagrada za glavnu mušku ulogu: Adin Mučić, poslovni čovjek u predstavi “Na žalost nisu shvatili”, “OŠ “Meksiko” – Bar, druga nagrada Milan Begović, Marko u predstavi“Maj neim iz Mitar”, OŠ “Nikola Đurković” – Radanovići, treća nagrada Vasilije Mihaljević, Hilperik u predstavi “Hilperik”, OŠ “Kekec” – Sutomore.

Prva nagrada za epizodnu žensku ulogu, Ksenija Gutić, majka u predstavi“Moj dom od paučine”, OŠ “Vladislav Ribnikar” – Rasovo, Bijelo Polje, druga nagrada Danica Vukadinović, Milka u predstavi“Maj neim iz Mitar”, OŠ “Nikola Đurković” – Radanovići, treća nagrada Maša Popović, baka Staka u predstavi“Sedam Snežana i patuljak”, OŠ “Mileva L. Lalatović” – Nikšić.

Prva nagrada za epizodnu mušku ulogu, Uroš Mikijelj, Obren u predstavi“Maj neim iz Mitar OŠ “Nikola Đurković” – Radanovići, druga nagrada Mihajlo Vlahović, Baron Salvadore u predstavi“Siromašni Romeo”, OŠ “Dašo Pavičić” – Herceg Novi, treća nagrada Said Kolić, otac u predstavi“Moj dom od paučine”, OŠ “Vladislav Ribnikar” – Rasovo, Bijelo Polje.

Kategorija samostalni dječiji pozorišni anasambli Crne Gore:

Prva nagrada za predstavu, DES “Scena” – Bar, za predstavu “The Klub”, druga nagrada Kulturno kreativni centar „Akord“ – Nikšić, za predstavu „Slađanina bajka“, treća nagrada NVO “Igrokaz” – Bar, za predstavu“Uspavana”

Prva nagrada za režiju Vesna Vujošević, za predstavu“The klub” DES “Scena” – Bar, druga nagrada Dragan Knežević, za predstavu„Slađanina bajka“, Kulturno kreativni centar „Akord“ – Nikšić, treća nagrada Stanislava – Tanja Knežević, za predstavu“Uspavana”, NVO “Igrokaz” – Bar.

Druga nagrada za kostime,Dragan Knežević, za predstavu„Slađanina bajka“, Kulturno kreativni centar „Akord“ – Nikšić, treća nagrada za kostime Nikoleta Dabanović za predstavu“The klub” DES “Scena” – Bar.

Prva nagrada za glavnu žensku ulogu Sofija Ivin u predstavi “Uspavana”, NVO “Igrokaz” – Bar, druga nagrada Ksenija Popović u predstavi“The klub”, DES “Scena” – Bar, treća nagrada Staša Niković u predstavi „Slađanina bajka“, Kulturno kreativni centar „Akord“ – Nikšić.

Druga nagrada za glavnu mušku ulogu Aleksa Eraković u predstavi „Slađanina bajka“, Kulturno kreativni centar „Akord“ – Nikšić, treća nagrada Aleksa Radović, u predstavi“Uspavana”, NVO “Igrokaz” – Bar.

Prva nagrada za epizodnu žensku  ulogu: Anđela Lekić u predstavi“Uspavana”, NVO “Igrokaz” – Bar, druga nagrada Marija Roknić u predstavi“The klub”, DES “Scena” – Bar, treća nagrada Bojana Miljanić u predstavi „Slađanina bajka“, Kulturno kreativni centar „Akord“ – Nikšić.

Prva nagrada za epizodnu mušku ulogu: Luka Vujović u predstavi“The klub”, DES “Scena” – Bar, druga nagrada Adin Salković, u predstavi“Uspavana”, NVO “Igrokaz” – Bar, treća nagrada Matija Andrijašević u predstavi „Slađaninabajka“, Kulturno kreativni centar „Akord“ – Nikšić.