"Imamo kompozitora i izvođača više nego ikad. Trebalo je, ipak, preživjeti prošlo vrijeme, izdržati da se klasikom bavimo ovdje gdje se sve svodilo na zbjegove, intelektualce, ljude koji stvaraju za sebe. Muzika bi trebalo da čovjeka čini nježnijim, a ljudi su ovdje nemuzikalni. Doduše, muzika nije ni mogla da se razvije u zemlji koja je bila zemlja ratnika, odbrane, gladi"
“More, koje je sastavni dio naše životne sredine, moramo štititi, jer je to indikator patriotskog osjećaja koji imamo”
“Moramo strateški pristupiti turizmu koji je naša najvažnija privredna grana i evo poslije 15 godina najzad imamo Ministarstvo koje se bavi tom najznačajnijom privrednom granom koja donosi trećinu budžeta”
"Pomažemo siročad, studente, imamo i studentske stipendije, ukratko-pomažemo svakog ko ima potrebe, povezani smo sa ogrankom u domovini i oni nas usmjeravaju kome treba pomoć, pored toga imamo blisku saradnju sa Krajinjanima u Krajini"
“Država na primorske opštine gleda kao na zlatnu koku koja je potrebna kada treba ubirati dažbine i puniti državnu kasu za nerealne programe i besmislena izdvajanja, a kada mi imamo objektivan problem-svi okrenu glavu od nas kao da smo u tuđoj državi a ne svojoj”
“Nijednom nisam iznio želju prije nego obavim razgovor sa čelnim ljudima u Savezu s kojima svih ovih godina imam izuzetnu saradnju, tako da ću sačekati da prvo razgovaram sa njima”
Ivanović: Ukraden je pečat i niko neće da ga vrati! Policija nije nadležna da mi vrati pečat, a čovjek je priznao krivično djelo. Godinu dana firmu imamo, ne možemo da je zatvorimo, ne može niko da je zatvori
“Imamo zanimljiv trend, kojeg nije bilo ranije-u Hrvatskoj za prvih pola godine dolazi do rasta broja turista iz Srbije, preko 20 odsto, a isto je sa gostima iz BiH. Ako uđemo u dublju analizu, to nam pokazuje da gubimo određeni broj “regionalnih” gostiju”
“Ako su oni tada u Luci Bar bušili kroz 14 metara Posidonie, po svjetskim parametrima taj prvi sloj je star skoro 14.000 godina. To znači da mi u moru ispred Bara imamo biljku koja je možda nekoliko puta starija od Stare masline. A o njoj se jako malo zna”
Gojković: Ovdje nema lake utakmice. Možda nismo favoriti pred duel sa Hrvatima, ali kada uđemo u bazen imamo neko iskustvo pobjeda protiv njih
“Imali smo šansu kada je Vušurović promašio gol. Mislim da je pobjeda Radničkog zaslužena i nemam nekih komentara. Imamo aktivan rezultat, u revanšu je sve moguće”
"Imam osećaj i gosti mi kažu, stvarno mi gosti kažu. „Ljudi, pa je l' vi živite u Bijafri? Šta je ovo?"