20 Sep. 2024.

45.SP u krosu: Slađana Pejović 79. mjesto, Željko Dabović 98. mjesto na 10.000 m

Izvor, foto: ASCG

45. Svjetsko prvenstvo (SP) u krosu održano je danas u Beogradu u Parku prijateljstva, na ušću Save u Dunav na kružnoj stazi od 2.000 m.

Spisak učesnika 45. izdanja planetarnog šampionata u atletskom krosu bio je za respekt, satkan od velikih atletskih imena koji su u srpsku prijestonicu stigli sa svih strana meridijana.

Ucestvovao je 485 atletičar/ka iz  51 države  svijeta. Takmičenje je uživo duž staze pratilo preko 8.000 gledalaca. TV prenos preko satelita pratilo je 50 zemalja planete.

Crnu Goru na ovom prvenstvu predstavljali su Slađana Pejović u trci seniorki na 10 km u kojoj je osvojila 79. mjesto i Željko Dabović u trci seniora na 10 km u kojoj je osvojio 98. mjesto.

Tim lider i vođa mini ekspedicije bio je selektor atletske reprezentacije Osman Erović.

Ovo je prvi put u istoriji da Crna Gora ima predstavnike na Svjetskom prvenstvu u krosu.