3 May. 2024.

Crna Gora rutinski do duela sa Italijom u četvrtfinalu

Izvor, foto: Wpolo.me

Autor: PRWpolo

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se među osam najboljih evropskih selekcija i izborila plasman na Svjetsko prvenstvo, koje se narednog mjeseca igra u Dohi.

„Ajkule“ su u meču osmine finala pobijedile Njemačku 10:5 (3:1, 3:2, 4:1, 0:1), pa će se u četvrtfinalu, u petak u Zagrebu, sastati sa Italijom.

Po zvaničnom rasporedu meč se igra od 20:15.

Naša selekcija je kontrolisala duel sa Njemcima, nije igrala na maksimalnom nivou, ali je bila dovoljno dobra da ostvari sigurnu pobjedu.

Rival je poveo 1:0, uslijedila je serija Crne Gore od četiri uzastopna gola, pa pad, koji su Njemci iskoristili da smanje na 4:3.

Međutim, do kraja druge četvrtine Aleksa Ukropina i Kanstantin Averka su dva puta bili precizni (6:3).

Ukropina iz peterca i Jovan Vujović iz kontre donijeli su crnogorskom timu pet golova prednosti (8:3) za dva minuta igre u trećoj četvrtini.

Prednost je rasla i do plus sedam (10:3) minut i 30 sekundi do kraja tog perioda, a, interesantno, do kraja meča naša selekcija nije postigla nijedan gol – devet i po minuta.

Tri gola postigao je Aleksa Ukropina, dva Kanstantin Averka, po jedan Miroslav Perković, Marko Mršić, Vasilije Radović, Dušan Matković i Jovan Vujović.