27 Apr. 2024.

Sjajan rezultat mladog tivatskog jedriličara u Portugalu

Član Jedriličarskog kluba “Delfin” iz Tivta Nikola Golubović izborio je plasman u “Zlatnu grupu” na Evropskom prvenstvu u jedrenju u klasi Laser 4.7 u portugalskoj Vilamuri, čime je ostvario primarni cilj.

Nikola je zauzeo 36. mesto u konkurenciji 107 jedriličara iz Evrope poslije tri kvalifikaciona dana i šest odjedrenih regata. Naredna tri dana, Golubović će u “Zlatnoj grupi” zajedno sa još 50 jedriličara nastaviti borbu za što bolji plasman u Evropi.

Golubović je prvog dana osvojio deveto i 12. mjesto, drugog dana treće mjesto i jedan penal, što je kao najslabiji rezultat odbačeno, a juče se nije najbolje snašao na zahtjevom regatnom polju pa je zauzeo 26. i 39. mesto. Zbog toga je pao sa 14. na 36. mjesto u ukupnom plasmanu.

Evropski šampionat u Vilamuri nastavlja se danas.

*Fotografija: Zoran Miljanić