20 Apr. 2024.

Musiću osmo mjesto na Otvorenom prvenstvu Francuske

Izvor: MINA

Crnogorski jedriličar Pavle Musić kao osmoplasirani završio je nastup na otvorenom prvenstvu Francuske za olimpijsku klasu ILCA u gradu Ieru.

Talentovani član Delfina na takmičenju koje bilo generalna proba za Evropsko seniorsko prvenstvo nastupio je u klasi ILCA 4.

U njegovoj konkurenciji bilo je 88 jedriličara.

Odličan je bio i Nikola Golubović koji je zauzeo 17. mjesto u konkurenciji 156 jedriličara i jedriličarki u klasi ILCA6.

Na nedavno održanom takmičenju Eurokupa osvojio je bronzanu medalju.

Na 68. mjestu nastup je završio Ilija Marković u konkurenciji 129 takmičara u klasi ILCA 7.

Član Jedriličarskog kluba Jugole Grakalić iz Herceg Novog, Milivoj Dukić, finalne regate jedrio je u zlatnoj grupi i na kraju zauzeo 20. mjesto.

Prvo mjesto je osvojio Britanac Majkl Beket, drugi je bio Tonči Stipanović iz Hrvatske, a treći Henson Eliot iz Velike Britanije.

Takmičenje je okupilo više od 360 jedriličara, među kojima i jedriličare iz samog vrha Svjetske liste.