4 Oct. 2024.

Holandija prekinula seriju pobjeda "Lavova"

Nakon veličanstvene pobjede nad Hrvatskom u prvom kolu glavne faze, Crna Gora je poklekla pred večeras odličnom Holandijom (30:34).

Izabranici Zorana Roganovića dobro su počeli meč, u jednom momentu imali plus četiri, 10:6. Ipak, ubrzo je uslijedio pad, Holanđani su preokrenuli i na poluvremenu su vodili 18:16.

U nastavku Holandija je igrala dosta angažovanije, sigurnije, održavala prednost i na kraju zasluženo slavila.

Igrač utakmoice bio je golman Holandije Van Lojven.

Crna Gora će u ponedjeljak igrati protiv Francuske.

Crna Gora - Holandija 30:34 (16:18)

Budimpešta - „MVM dom”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Horaček i Novotni (Češka). Sedmerci: Holandija 5 (4). Isključenja: Crna Gora 6, Holandija 10 minuta.

Crna Gora: Matović (jedan sedmerac), SIMIĆ (10 odbrana), F. Vujović 1, Čavor 3, LAZOVIĆ 1, ČEPIĆ 6, B. VUJOVIĆ 6, M. VUJOVIĆ 2, Simović, S. Vujović 2, Ševaljević, Božović 3, LASICA 1, Vujačić, ANĐELIĆ 1, Grbović 4.

Holandija: DE NEHT (dvije odbran), Van Leuven (14 odbrana), Stavast, Koj, Blauv, Burže, L. STEINS 6, BENGHANEM 5, SHAGEN 2, I. Steins, Adams 1, Smit, SMITS 9 (4), FALKE 6, Jansen, BAJENS 5.