Trijumf ŽRK "Mornar 7" u komšijskom derbiju

Izvor: Dan

Autor, foto: Dragan Stojanović

Mornar 7 - Ulcinj 24:19 (12:6)

Sportska dvorana „Topolica”, Gledalaca: oko 100.. Sudije: Ivan Ćurčić i Petar Kruščić (Podgorica). Sedmerci: Mornar 7 (4:4), Ulcinj (1:1) Isključenja: Mornar 7 (12 minuta), Ulcinj osam minuta.

Mornar 7: Matas (9 odbrana), Marvučić, Bojović, Hot 2, Beharović, Piperović 1, Đokić 5, Muratović 8, Mehmedović 2, Pepić 2, Rakočević, Mandić, Slović, Miljanić 2, Truš 2, Mujić.

Ulcinj: Mirotić (9 odbrana), Madzurić, Piranić 7, Nišavić, Dedić 1, Mulić 2, Milić, Lolović, Bošnjak 1, E. Dervišević 1, Krstović 3, A. Dervišević, Radović 4, Adzemović.

Rukometašice Mornara 7 su prvi put nastupile u elitnom rangu takmičenja, a uz to i slavile pobjedu i ispisale istoriju. U okviru drugog kola SBbet Prve ženske rukometne lige, pobijedile su komšijsku ekipu Ulcinja rezultatom 24:19.

U prvom poluvremenu domaće su golom Anite Muratović došle do prednosti od 10:4, a na poluvremenu je bilo 12:6.

U nastavku su se gošće trgle zaigrale mnogo bolje, da bi golom Ane Radović u 38. minutu prišle na svega tri gola zaostatka (14:11). Činilo se da će igračice Milorada Mikija Despotovića uspjeti da uhvate priključak.

Međutim, trener Mornara 7 Goran Simić i njegov asistent Dragan Gvozdenović sa uspjeli da trgnu ekipu, te su domaće odbile nalete i stigle do osam golova prednosti (20:12) u 50. minutu čime je pobjednik bio riješen.

- Ova utakmica odnosno naše izdanje svakako ohrabruje pred nastavak sezone. Ovo je veoma mlad tim, trebalo je probiti danas led u prvoligaškom društvu, odigrati utakmicu protiv jakog rivala i mogu reći da je ovo kruna našeg rada u odnosu na pripremni period i nadam se da ćemo nastaviti u ovom ritmu-rekao na kraju meča trener Baranki Goran Simić.