Kotorani oscilirali i pretrpjeli poraz

Izvor: Dan

Autor: Nikola Jovanović

Savona – Primorac 11:9 (4:2, 2:2, 2:3, 3:2)

Bazen: „Karlo Zaneli” u Savoni. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Putniković (Srbija) i Hentšel (Njemačka). Igrač više: Savona 12 (3), Primorac 11 (4). Peterci: Savona 2 (1), Primorac 1 (1).

Savona: Masaro, Roki, Patčalijev, Vušković, Molina 1, Rico 3 (1), Kaldieri, Bruni 2, Kampopjano 1, Fondeli 2, Joki-Grata 2, Marikone, Da Rold.

Primorac: Isljamović, Drašković 4 (1), Paunović, Gopčević 1, Mačić 1, Vukasović, Šekarić, Vukšić, Stanojević 1, Baštrica, Matković 2, Janović.

Vaterpolisti Primorca pretrpjeli su poraz od Savone u poslenjem kolu grupe A kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ponovo su Kotorani igrali sa puno oscilacija.

Dobro su izabranici Ranka Perovića otvorili meč, dva puta vodili, ali su domaćini turnira serijom 4:0 stekli opipljivu prednost na sredini druge četvrtine (6:2).

Marko Gopčević i drugovi se nisu predavali, vezali su tri gola, prišli na 5:6, a zatim preko Đorđija Stanojevića i Dušana Matkovića izjednačili (7:7).

Za konačan rasplet meča su ključna bila dva detalja.

Prvi je pogodak Matea Joki-Grate u poslednjoj sekundi treće dionice za 8:7 i dva vezana gola italijanskog reprezentativca Andree Fondelija, kojima se Savona odlijepila na 10:8, tri i po minuta prije kraja.

Kotorani su u Italiji ubilježili dvije pobjede, remi i dva poraza i žreb za drugi krug kvalifikacija dočekuju sa četvrtog mjesta u grupi A.

Savona je zahvaljujući pobjedi nad crnogorskim predstavnikom osvojila prvo mjesto, sa 11 bodova, samo jednim više od Monpeljea, odnosno dva od Terase