28 Mar. 2024.

Primorac ubjedljiv protiv Poljaka

Izvor: Vijesti

Primorac nije imao poteškoća na startu prvog kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona.

Kotorani su u prvom duelu u Savoni rutinski upisali prve bodove protiv AZS Varšave - slavili su rezultatom 22:4 (3:0, 6:2, 8:1, 5:1).

Poljaci su prvi gol na utakmici postigli na isteku prvog minuta druge četvrtine (za 3:1), ali i tada je bilo jasno da nemaju šansi protiv crnogorskog vicešampiona.

Izabranici Ranka Perovića su se potom odlijepili na 8:1, plus sedam su imali i na odmoru (9:2), a u istom ritmu su nastavili i u drugom poluvremenu.

Vuk Drašković je sa šest pogodaka bio najefikasniji u našem timu, pet je upisao Neđo Baštrica, tri Miloš Vukšić, a po dva Dušan Matković i Đorđije Stanojević.

U strijelce su se upisali i Marko Gopčević, Aljoša Mačić, Uglješa Vukasović i David Kljajić.

Primorac sjutra igra dvije utakmice - prvu od 11 časova protiv španske Terase, a onda i u 15 kada je rival Vitorija Gimaraeš.