22 Sep. 2024.

Jadran izgubio od imenjaka iz Splita

Izvor, foto: CdM

Vaterpolisti Jadrana porazom su započeli nastup na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona u Podgorici.

Novljani su izgubili od imenjaka iz Splita rezultatom 15:10.

Izabranici Petra Radanovića odolijevali su hrvatskom predstavniku dvije četvrtine, dok su u nastavku meča gosti rutinski održavali sigurnu prednost.

Splićane je do trijumfa vodio Konstantin Harkov sa šest golova, dok su u našem timu dvostruki strijelci bili Uroš Vučurović, Jovan Vujović i Matej Čaraj.

Jadran će sjutra dva puta uskakati u bazen. Od 10:45 igraće protiv litvanskog Žaibasa, dok će od 18:30 odmjeriti snage sa turskom Enkom.

U naredni krug kvalifikacija plasiraće se četiri najbolje ekipe iz grupe.

Bazen SC ,,Morača”. Utakmica odigrana bez prisustva navijača. Sudije: Gomez (Italija) i Teihdo (Španija). Igrač više: Jadran (HN) 11-5 Jadran (ST) 10-5. Peterci: Jadran (HN) 1 (0), Jadran (ST) 1 (1). Rezultat po četvrtina: 3:4, 4:4, 2:4, 1:3.

JADRAN (HN): Đurović (9 odbrana),Vujičić, Vučurović 2, Obradović 1, Vujović 2, D. Radović, Mjurišić 1, Gardašević 1, Muskat 1, V. Radović, Čaraj 2, Petković, I. Radović.

JADRAN (ST): Podrug, Burić, Marinić Kragić 4 (1), Čagalj, Butić 1, Pejković 1, Bukić, Kharkov 6, Delić 2, Dobud, Šetka, Dužević 1, Anić.