22 Sep. 2024.

Jadran na korak do titule

Izvor: Vijesti

Treći meč finala Prvenstva Crne Gore, treći brejk - Jadran je u Budvi savladao Primorac 8:6 i došao na korak od sedme uzastopne titule prvaka, a 10. od obnavljanja nezavisnosti.

Trener Novljana Petar Radanović je, razumljivo, bio zadovoljan, iako su Kotorani prišli sa 7:1 na 7:5 i zaprijetili, ali je golman Petar Tešanović spriječio dramu.

-U meč smo od početka ušli dosta dobro, sa dobrim odbranama, pa se u redove Primorca uvukla nesigurnost u napadu. I mi smo imali dvije-tri izgledne šanse koje nismo iskoristili, teško su se davali golovi.

U 3. četvrtini smo uspjeli da proplivamo i iz kontri i sa igračem više stekli prednost. Primorac nas je iznenadio zonom u posljednjoj četvrtini, bili smo nesigurni u napadu. I ova utakmica je bila izuzetno zanimljiva, prava rovovska borba. Očekujem još jedan ovako težak meč u četvrtak, ovi dueli su dostojni finala-rekao je Radanović.

-Uvijek vjerujem u svoje igrače. Ako uđu ovako srcem i disciplinovano, siguran sam da ćemo imati dobre šanse da odbranimo titulu. Primorac je pokazao nevjerovatnu srčanost i borbenost, igra sjajan vaterpolo. Sigurno nam neće biti lako, ali daćemo sve od sebe da ostvarimo cilj-naglasio je Radanović.

Trener Kotorana Sandro Sukno smatra da je njegova ekipa podbacila.

-Zaslužena pobjeda Jadrana, bolje se snašao u visokim očekivanjima. Zadovoljan sam prvom i posljednjom četvrtinom, ali to je premalo za finale prvenstva i nivo koji traži Jadran. Bili smo loši, loša je bila selekcija šuta, a golman Jadrana je dominirao.

Serija ide dalje. Trener postoji da uvjeri momke da mogu da pobijede u četvrtom meču. Moramo da se psihološki resetujemo, odmorimo i spremimo za četvrtak-istakao je nekada najbolji vaterpolista svijeta.

*Fotografija: Aleksandar Kaluđerović