29 Mar. 2024.

Primorac zakazao finale sa Jadranom

Izvor: Vijesti

Primorac je spriječio senzacionalnu eliminaciju u polufinalu plej-ofa za vaterpoliste i zakazao okršaje za titulu sa najvećim rivalom Jadranom.

Izabranici Sandra Sukna su poslije velike borbe u majstorici savladali Kataro (13:11) i imaju šansu da osvoje trofej na koji čeka odavno, još od 2008. godine.

Očigledno da je poraz u drugoj utakmici polufinala - Kataro je u srijedu slavio nakon peteraca - ostavio trag na Primorcu, pa je treći duel donio mnogo uzbuđenja.

Mlađi tim iz drevnog grada je od početka imao spremne odgovore na prednost Primorca, a nije se predao ni u trećoj četvrtini kada je gubio 9:6 i 10:7.

Golom Marka Mršića je izjednačio na 10:10 tri minuta i 20 sekundi prije kraja meča i nagovijestio pakleni finiš. To se i dogodilo...

Primorac je potom pogotkom Đorđija Stanojevića poveo 11:10, a onda se i odbranio s igračem manje, pa je tačku na polufinale stavio kapiten Marko Gopčević golom iz peterca za 12:10 manje od 40 sekundi prije kraja.

Početak finalne serije - koja se igra na tri pobjede - planiran je za 28. april. Igraće se i za treće mjesto, i to na dvije pobjede - termini su 21, 24. i 27. april.

Primorac ima prednost domaćeg bazena protiv Jadrana, mada ona praktično i ne postoji kada je domaćin u Budvi.

Primorac - Kataro 13:11 (2:2, 2:1, 5:3, 4:5)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Sudije: Mišković, Mijanović.

Primorac: Kralj, Drašković, Sekulić 1, Ma. Gopčević 1, Mačić, Molten 3, Janović, Klikovac, Perković 1, Da Silva 1, Matković 3, Stanojević 3, Ćetković, Vukšić.

Kataro: Bjelica, Paunović 2, Milić 2, Marković, Mršić 3, Popović 1, Jašović, Vujović 1, Milaš 1, Vuksanović, Vujošević, Ml. Gopčević, Marinković, Pržica 1.

*Fotografija: Wpolo.me