23 Apr. 2024.

Mornar večeras bez šansi protiv UNIKS-a, Rusi se poigravali u „Topolici”

Izvor: Vijesti

Do početka 22. minuta, kada je Nemanja Vranješ dao trojku za 42:43, Mornar se nekako držao protiv UNIKS-a.

Ali, sve nakon toga bilo je u znaku kluba koji, nakon Virtusa i Lokomotive Kubanj, ima najveći budžet u Evrokupu ove sezone (oko 10 miliona eura) - tim iz Kazanja je pojačao tempo, odbranom potpuno poremetio koncepciju domaćina i povećavao prednost sve do rekordnih plus 18 (72:54) na startu posljednjeg kvartala.

Ta razlika je nekoliko puta ponavljana, a na kraju je bilo 17 razlike - 87:70.

Mornaru je ovo treći vezani poraz, i sva tri je doživio na svom terenu, gdje je u prethodnih sedam dana gubio i od Andore (74:71) i Crvene zvezde (86:78).

Izabranici Mihaila Pavićevića na polovini Top 16 faze u grupi H imaju skor 1:2 i o plasmanu u četvrtfinale odlučivaće u duelima sa španskim timovima - protiv Gran Kanarije u Baru i Andore u jednoj od najmanjih država na svijetu.

Ruska legija stranaca je neuhvatljiva i jasno je da će se do kraja boriti za prednost domaćeg terena u četvrtfinalu, a možda i u eventualnom polufinalu i finalu...

Mornar - Uniks 70:87 (22:21, 14:22, 18:27, 16:17)

Bar - Dvorana „Topolica”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Peruga (Španija), Išgider (Turska), Silva (Portugal).

Mornar: GEJBRIJEL 12 (2-2), NIDAM 2, Jeremić 11 (1-0), Gordić 4, Šehović, Smit 6, VAJTHED 17, Lazić 5 (2-1), Vujošević, VRANJEŠ 11 (3-3), Bjelica, LUKOVIĆ 2.

UNIKS: Braun 10 (1-0), KENAN 18 (6-6), ŽBANOV, Volters 7, VAJT 8, Klimenko, Uzinskij, Smit 8, MORGAN 14, Holand 13 (5-4), TIODOR 7, Koljesnjikov.

Mihailo Pavićević nije bio previše tužan nakon poraza od UNIKS-a.

Trener Mornara smatra da je tim iz Kazanja najbolji u Evrokupu, zbog čega nipta nije zamjerio svojim igračima.

- UNIKS je preuzeo kontrolu sredinom 2. četvrtine, nije nam dao šansu da se vratimo. Po mom mišljenju, to je najbolji tim Evrokupa, iako Virtus ima 13:0. Ako mene pitate kao trenera, način na koji ova ekipa igra i kakav joj je kvalitet, govori da je najbolja u Evrokupu - istakao je Pavićević.

Barani su odigrali dobru 1. četvrtinu, sredinom druge vodili 29:25, ali to je praktično bilo sve.

- Dobro smo otvorili meč, igrali dobro prvih 15 minuta, ali poslije su oni preuzeli kontrolu. Ovo nam je bila prva utakmica bez Džejkoba Pulena i očekivao sam da će biti ovako, jer nam je on prva napadačka opcija.

Protiv koga god da smo igrali, imali smo sigurnih 20 poena i kad nismo znali šta da radimo, on je znao da nešto učini. Moramo da se adaptiramo na njegovo odsustvo, da dignemo glave, jer smo za sedam dana imali tri teške utakmice. Neki moraju da preuzmu više odgovornosti-.

Mornar u subotu ima idealnu šansu da prekine seriju od tri poraza, jer dočekuje Borac, a u Evrokupu će u martu, poslije pauze zbog reprezentacija, tražiti plasman u četvrtfinale.

- Prvo gostujemo u Kazanju, ali se fokusiramo na dva posljednja kola, koja će biti odlučujuća. UNIKS je definitivno prvi u našoj grupi, a mi ćemo se sa Gran Kanarijom i Andorom boriti za 2. mjesto - poručio je Pavićević.

* Fotografija: KK Mornar/Media Pro