19 Apr. 2024.

Velika pobjeda Mornara u Španiji

Izvor: Vijesti sport

Velika pobjeda Mornara na startu TOP 16 faze Evrokupa - Barani su u Španiji savladali Gran Kanariju 102:100 i nastavili sa sjajnim partijama ove sezone.

Poručio je u najavi utakmice trener Mornara Mihailo Pavićević da njegov tim nema čega da se plaši. A tako je i bilo - ekipa je djelovala neustrašivo i ostvarila bitnu pobjedu u borbi za plasman u četvrtfinale.

Mornar je, ipak, lako mogao i da ostane bez pobjede - u posljednji minut Barani su ušli sa prednošću od osam poena (100:92), da bi Gran Kanarija agresivnom igrom uspjela da izjednači (100:100). Uslijedio je minut odmora nakon kojeg je Pulen pogodio dva bacanja, a domaći tim u posljednjem napadu nije uspio da uput šut.

Mornar je dobro otvorio meč, nakon slobodnih bacanja Nemanje Vranješa na 2:50 do kraja prve četvrtine imao i deset poena prednosti (13:23)...

Domaći su se do sredine druge četvrtine vratili u igru, dobar je u tim momentima bio Aleksander Valćerovski, koji je imao zapaženu ulogu na obje strane trena i njegovim poenima na 5:50 do odlaska na odmor Gran Kanarija stiže do vođstva - 34:32. Igralo se nakon toga koš za koš, Vajthed je održavao Barane u igri, koji na odmor odlaze sa četiri poena prednosti (43:47).

I nastavak je Mornar dobro otvorio, vodio sve do sredine treće četvrtine i nakon malog pada u igri dozvolio domaćima da povedu 62:58. Uslijedio je minut odmora Mihaila Pavićevića i serija 7:0 za novo vođstvo.

Od tog trenutka Mornar više nije ispuštao vođstvo, da bi greškama u posljednjem minutu dozvolili rivalu da ima šut za pobjedu. Šut koji Gran Kanarija nije uspjela da uputi.

Najefikasniji kod Mornara bio je Ajzea Vajthed sa 28 poena, tri skoka, pet asistencija za 30 indeksnih poena. Odlične role imali su Tejlor Smit sa 11 poena i deset skokova (indeks 21) i Keni Gejbrijel sa 14 poena, od čega je dvije bitne trojke ubacio u završnici meča.

X faktor bio je Marko Jeremić, koji je meč završio sa 13 poena. Dvocifren je bio i Džejkob Pulen sa 14 poena.

Kod domaćih Ej Džej Sloter imao je 23 poena.

Mornar u narednom kolu igra u Baru sa Andorom.

Pavićević: Način na koji smo došli do pobjede nije dobar za moje i srca naših navijača

Trener Mornara, Mihailo Pavićević nije krio zadovoljstvo nakon prve pobjede njegovog kluba u TOP 16 fazi Evrokupa.

-Prije svega, želio bih da zahvalim igračima na sjajnoj pobjedi, protiv vrlo dobre ekipe. Ali, način na koji smo došli do pobjede nije dobar za moje srce, ni za srca naših navijača. Bio sam zabrinut, minut prije kraja vodili smo deset razlike - govorio sam igračima da ne slave rano, jer se rezultat u košarci mijenja brzo.

I vidjeli ste šta se dogodilo. Skoro smo izgubili utakmicu u kojoj smo vodili 40 minuta. Ali ovo je košarka i ovo je čini uzbudljivom. Zahvalio bih se domaćinima na gostoprimstvu. Potrudićemo se da im uzvratimo kad dođu u Crnu Goru-rekao je Pavićević poslije meča.

Trener Gran Kanarije Porfirio Fisak čestitao je rivalu na pobjedi.

-Čestitam Mornaru, igrali smo u njihovom ritmu čitav meč. Imali smo mnogo problema u odbrani - oni su željeli da trče, nijesu htjeli da se zaustave i u tim situacijama igrali su bolje od nas- kratak je bio Fisak.

*Fotografija: Twitter.com/GranCanariaCB