Petrovac ne staje: Iz šampionske Sutjeske stiglo peto pojačanje
Izvor: CdM
Petrovac je definitivno najaktivniji klub na ljetnjoj transfer pijaci.
Nakon četiri već realizovana dolaska, trećeplasirani tim crnogorskog šampionat predstavio je i peto pojačanje za novu sezonu – Ivan Vukčević novi je fudbaler ekipe sa Malog brda.
Dvadesettrogodišnji ofanzivac u Petrovac stiže iz redova aktuelnog prvaka Crne Gore, Sutjeske, za koju je prošle sezone odigrao 31 utakmicu u svim takmičenjima.
Tokom tog perioda postigao je sedam pogodaka i upisao dvije asistencije.
U klubu vjeruju da će Vukčević donijeti dodatni kvalitet u završnici napada i pojačati konkurenciju u ofanzivnom dijelu tima.
-OFK Petrovac nastavlja sa ozbiljnim slaganjem ekipe za predstojeće izazove. Novi stanovnik stadiona pod Malim brdom postao je Ivan Vukčević.
Njegov dolazak predstavlja važan korak za ofanzivnu liniju našeg tima, a vjerujemo da će svojim iskustvom i golgeterskim instinktom biti velika prevaga u narednoj sezoni-saopštili su iz Petrovca.
Vukčević je ponikao u Zeti, a tokom karijere nosio je i dresove Vojvodine i Mladosti GAT prije nego što se afirmisao u domaćem šampionatu igrajući za Sutjesku.
Njegov dolazak samo je nastavak intenzivne rekonstrukcije tima.
Tokom ovog prelaznog roka u Petrovac su već stigli Nikola Janjić, Ognjen Obradović, Trimror Selimi i Vuk Striković, što jasno pokazuje ambicije kluba da i naredne sezone ostane u vrhu crnogorskog fudbala i bude konkurentan na evropskoj sceni.