4 Oct. 2024.
post-image

U derbiju 10. kola ABA lige Budućnost bolja od Mornara

Izvor: Vijesti

Budućnost je sačuvala perfektan skor u ABA ligi ove sezone i ostala jedina neporažena ekipa nakon što je u crnogorskom derbiju savladala Mornar - 81:74.

Nakon Partizana i Crvene zvezde u Beogradu, "plavi" su srušili još jednog velikog rivala, iako dešavanja u prvom poluvremenu to nisu nagovještavala.

Barani su, naime, u drugoj četvrtini imali 15 poena prednosti (36:21), a onda je uslijedila serija domaćina 17:0.

U nastavku je sve bilo otvoreno do posljednja dva minuta, ali je Budućnost prije svega zaustavila prepoznatljivi ritam protivnika i na krilima Zorana Nikolića i Luke Mitrovića imala dominaciju u reketu koja je i napravila razliku.

Kobs je sa 19 koševa bio najefikasniji u Budućnosti, Rid je upisao 18, Zoran Nikolić 11...

Kod Mornara, kojem je ovo drugi poraz (ima i sedam trijumfa) istakao se Pulen sa 17...

Pavićević: Greškama smo vratili Budućnost u utakmicu

-Budućnost je zasluženo pobijedila i čestitam joj. Mi smo imali svoje šanse, nismo ih iskoristili, a ono što mi je čudno je kao da su više željeli ovu pobjedu od nas. To je utisak koji su ostavili moji igrači.

Izgubili smo momentum u prvom poluvremenu, nakon što smo otvorili meč izvanredno. Počeli smo da griješimo, pomogli rivalu da se vrati... Imali so 13 izgubljenih lopti, od toga dva beka devet, davali smo im loptu u ruke, što je nedopustivo-rekao je trener Mornara Mihailo Pavićević.

-Kada ovakvom timu date šansu da se vrati, teško je onda opet doći do nivoa koji želite. Bili smo u igri do dva-tri minuta pred kraj, falio nam je neki „veliki” koš.

Iz najbolje namjere smo griješili, ne zamjeram, a falio je Vajthed, vrlo bitan igrač u rotaciji. To, naravno, ne umanjuje vrijednog pobjede Budućnost-istakao je Pavićević.

Mornar ima skor 7-2, a već u srijedu je novi derbi protiv Budućnosti - u Evrokupu.

-Nemamo vremena da žalimo, moramo da se okrenemo narednom meču, opet protiv Budućnosti. Imamo istorijsku šansu da odemo u TOP 16 Evrokupa. Moramo da se oporavimo do srijede i da probamo da iznenadimo velikog protivnika. Bilo bi sjajno da imamo oba tima u TOP 16-.