18 Apr. 2024.

Arsenal jesenji šampion Amplitudo 2. CFL

Izvor: RTCG

Fudbaleri tivatskog Arsenala pobijedili su danas u Rožajama ekipu Ibra 3:1 i jesenji dio prvenstva u Amplitudo Drugoj crnogorskoj ligi (CFL)  završili kao prvoplasirani.

Lider šampionata do 13. trijumfa došao je golovima Jasmina Muhovića u 17, 38. i 82. minutu.

Jedini pogodak za domaćina postigao je Božidar Bujiša u 8. minutu.

Igalo je na svom stadionu slavilo protiv Jedinstva 2:0, golovima Jun So Lija u 38. i 67. minutu.

Domaći teren odbranio je i Mornar, koji je u Baru pobijedio Grbalj 2:0.

Do pobjede, desete ove sezone, došao je golovima Marka Bugarina u 18. i Marka Kažića u 77. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Bokelja i Berana, koji su u Kotoru igrali 3:3.

Strijelci za domaći tim bili su Vasilije Čavor u 21, Petar Čavor u 84. i Darko Šušić u 71, a za goste Nikola Lekić u 7. i 39. i Enis Kriještorac u 80. minutu.

Duel u Spužu, između Drezge i Koma, nije odigran zbog lošeg terena.

Novi termin meča biće subota na terenu Kampa Fudbalskog saveza.

Arsenal je, nakon 18. kola, prvi na tabeli sa 41 bodom.

Kom, sa utakmicom manje i Mornar osvojili su po 36,  na četvrtom mjestu je Igalo sa 32, dok je peto Berane sa 25 bodova.

*Fotografija: Radio Tivat