29 Mar. 2024.

Nina Radenović osigurala bronzanu medalju

Izvor: MINA

Crnogorska bokserka Nina Radenović se plasirala u polufinale i obezbijedila je bronzanu medalju Evropskom prvenstvu za mlade u Budvi.

Ona je u četvrtfinalnom meču kategorije do 64 kilograma, nakon tri runde žestoke borbe, pobijedila Kristinu Vaclavikovu iz Češke.

Njena naredna protivnica, 20. novembra, biće Ukrajinka Marina Stoiko, koja je u četvrtfinalnoj borbi eliminisala Letonku Beatris Rozental.

Radenović je obezbijedila drugu medalju za crnogorski boks u Budvi, nakon što je Bojana Gojković voljom žrijeba izborila direktan plasman u polufinale. Njena sestra, Nela Radenović nastup je završila u četvrtfinalu, kategorije do 60 kiolograma. Ona je odlukom sudija na poene izgubila od Poljakinje Julije Šeremete.

Plasman među osam najboljih izborili su Damjan Liješević (do 64) i Luka Gačević (do 60), dok su u osmini finala eliminisani Đorđe Smolović (do 69) i Andrija Lambulić (do 91). Blizu medalja su Budvani Petar Liješević i Miloš Krasnići, koji će na ring danas u četvrtfinalnim mečevima.

Protivnik Liješevića u kategoriji do 81 kilogram je Čeh Mihal Lanika, dok će rival Krasnićija do 75 biti Litvanac Arvidas Dainis.

Šampionat u Budvi je okupio 175 boraca, 113 u muškoj i 62 u ženskoj konkurenciji.