5 Oct. 2024.

Prva pobjeda u sezoni: Primorac bolji od Primorja

Izvor: RTCG

Autor: N.R.

Vaterpolisti Primorca došli su do prve pobjede u Regionalnoj ligi - trijumf protiv Primorja iz Rijeke 12:11 na bazenu "Dragan Trifunović” u Budvi.

Odlično su Kotorani otvorili duel, već na startu su imali 3:0. Vezali su gosti potom dva gola i prišli na 3:2 što je bio i rezultat nakon prve čevrtine.

Nakon toga nastavila se borba praktično gol za gol sve do početka treće dionice kada je Primorac opet došao do maksimalnih plus tri(8:5).

Drugi period dobili su izabranici Vjekoslava Paskovića 4:3, dok je u trećoj četvrtini bilo 2:2 pa se u posljednjih osam minuta ušlo sa rezultatom 9:7 za Primorac.

Odlučujuća četvrtina donijela je zanimljiv vaterpolo, postignuto je sedam golova u ovom periodu, gosti su uspjeli da priđu i na gol zaostatka (11:10) na 3.35 do kraja susreta.

Do kraja je ipak naš predstavnik uspio da sačuva prednost i dođe do prvog trijumfa u novoj sezoni.

-Zadovoljan sam što smo istrajali do kraja, pored tih loših momenata i padova koje smo imali tokom utakmice.

Došli smo do te prve pobjede, što je veoma važno za ovaj sastav i grupu-kazao je trener Primorca Vjekoslav Pasković i dodao:

-Odbrana je fenomenalno funkcionisala pogotovo u tim situacijama sa igračem manje, sa istim brojem igrača u bazenu smo imali problem, oni su se konstantno vraćali u utakmicu i učinili je neizvjesnom na kraju-.

Najefikasniji kod Primorca Dušan Matković sa tri gola, po dva su postigli Ćetković, Brguljan, Šušiašvili i Mršić.

-Značajna tri boda za nas, Primorje nije lak zalogaj za nijendu ekipu u ovoj ligi, to su pokazali u prvom kolu kada su pobijedili favorita, Radnički u Kragujevcu.

Vrlo važna pobjeda za nas i dobra provjera pred duel sa Olimpijakosom u Ligi šampiona- istakao je igrač Primorca Savo Ćetković.

Kotorski sastav je na otvaranju sezone poražen od Novog Beograda.

Drugi crnogorski predstavnik, Jadran, danas gostuje ekipi Šapca od 18 sati.