27 Sep. 2024.

Budva lako izašla na kraj sa Banja Lukom, Kataro nemoćan protiv Mladosti

Izvor: RTCG

Autor: S.V.

Vaterpolisti Budve lako i ubjedljivo su savladali Banja Luku u svom bazenu 35:9 (8:3, 9:2, 8:3, 10:1), na startu kvalifikacija za Evrokup.

Budvani su odmah serijom 3:0 najavila da Banja Luka nema šta da traži. Nakon osam minut igre bilo je 8:3 za našeg predstavnika, a na poluvremnu 17:5.

Već tada je pitanje pobjednika riješeno, pa je drugi dio bio samo formalnost.

Budvane je do pobjede predvodio Petar Mitrović sa osam golova, po šest su dodali Todor Vukčević i Matija Franeta.

Budva će naredni meč igrati sjutra protiv Honveda od 19:00.

U kvalifikacionoj grupi B još su italijanska Breša i Valis iz Valjeva, a samo dva prvoplasirana tima izboriće plasman u Evrokup.

Naš drugi predstavnkik u kvalifikacijama za Evrokup, ekipa Katara očekivano je poražena od Mladosti u Zagrebu 18:4.

Sve je bilo gotovo do poluvremena, na koje je domaćin otišao sa šest golova prednosti 8:2.

Kapiten Katara Dušan Milaš bio je dvostruki strijelac, po jedan su dali Ljubomir Kovačić i Nebojša Petrović.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji su bili Andrija Bašić, Jan Bušić i Franko Lazić sa po tri pogotka.

Kataro sjutra u 18:00 igra protiv Apolona, koji sa klupe predvodi bivši trener Jadrana Petar Radanović.