23 Sep. 2024.

Regionalna liga: Primorac dobro počeo, pa na kraju izgubio od Novog Beograda

Izvor: RTCG

Autor: N.R.

Vaterpolisti Primorca pružili su dobar otpor aktuelnom šampionu Regionalne lige, ali nisu mogli do iznenađenja, na kraju ipak poraz od Novog Beograda na strani 14:12 u 1. kolu.

Odlično su duel otvorili izabranici Vjekoslava Paskovića, poveli 2:0, ubrzo je Novi Beograd stigao do 2:2 što je bio i rezultat nakon prve četvrtine.

U drugom periodu igralo se gol za gol sve do 5:4 kada je Novi Beograd prvi put došao do dva gola prednosti i poveo 6:4, do kraja poluvremena i maksimalnih plus tri za domaćine - 8:5.

Velika borba u trećoj dionici, uspijevao je Primorac da prilazi na dva gola zaostatka, taj dio igre dobili su Kotorani 3:2, pa je pred posljednji kvartal rezultat bio 10:8.

Primorac je došao i do gola zaostatka sredinom posljednje dionice (10:9), ali to je bilo sve u ovom meču.

Nakon toga Novi Beograd je vezao dva gola, došao do 12:9 i tada praktično riješio pitanje pobjednika.

Do kraja susreta Novi Beograd je rutinski sačuvao prednost i došao do trijumfa - 14:12.

Najefikasniji kod Primorca bili su Mršić i Sušiašvili sa po tri gola, po dva su postigli Ćetković i Janović.