20 Sep. 2024.

1. CFL: Arsenal nadigrao šampiona, Kordić pogodio sa centra

Izvor: Dan

Autor: D.P.

Fudbaleri Arsenala nadigrali su u odloženom meču 2. kola „Meridianbet“ 1. CFL ekipu Dečića i slavili u Podgorici sa 3:1.

Izabranici Radisava Dragićevića su na terenu Trening kampa FSCG poveli u 28. minutu fenomenalnim pogotkom Šalete Kordića.

Iskusni napadač je vidio da golman Dečića Igor Nikić nije blizu linije, pa je gotovo sa centra igrališta pogodio mrežu – 0:1.

Taj gol kao da je poremetio domaćina, mnogo su griješili, posebno u odbrani, pa je nakon jedne greške Augusta u 33. minutu Arsenal duplirao prednost.

Brazilac se okliznuo ispred svog kaznenog prostora, Montenegro je prihvatio loptu, povukao je korak dva i pogodio mrežu rivala.

Tek u finišu prvog dijela Dečić se trgao, dva puta je u kratkom vremenskom intervalu sa distance probao Bajović, a onda je u 45. minutu domaćin stigao do gola.

Vuk Striković je u petercu Tivćana dobro reagovao i vratio neizvjesnost u meč – 1:2.

Međutim, nastavak meč nije za aktuelnog šampiona Crne Gore krenuo kako treba.

Nakon još jedne greške Tuzana na svojoj polovini, strijelac je bio Damjan Mugoša.

Prihvatio je loptu mladi fudbaler i između dva protivnička igrača uspio da je pored Nikića pošalje u mrežu.