20 Sep. 2024.

1. CFL: Mornar sa igračem manje osvojio bod u gostima protiv Jezera

Izvor: Bar info

Autor: Ilija Kovačević

Fudbaleri Mornara igrali su večeras sa plavskim Jezerom u Beranama neriješeno 2:2, u odloženoj utakmici 2. kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

Barani su i pored igrača manje od 33. minuta (crveni karton za Ljuticu) uspjeli da ostanu neporaženi.

Dok su bili “11 na 11”, gosti su bili bolji rival, a i nakon toga nijesu igrali defanzivno, što im se na kraju isplatilo.

Mornar je golovima Darka Zorića dva puta vodio 1:0 i 2:1, u 14. i 58. minutu, dok su strijelci za domaće bili Matija Bojović u 46. i Mihailo Ilić u 64. minutu.

Barani su počeli u sastavu 4-4-2; Pavličić, Stevanović, Ljutica, Mitrović, Vušurović, Kaluđerović, Trifunović, Batrović, Kolundžić, Zorić i Đorđević.

Na početku druog dijela ušli su Kiši i Vuković, sredinom drugog dijela Seratlić i Ćetković, dok je u finišu zaigrao Vujačić.

Prvu ozbiiljniju priliku na utakmici bilježimo za Mornar već u 9. minutu.

Vušurović je pokušao iskosa sa lijeve strane nešto uzmedju centaršuta i šuta, ali je golman Asanović loptu koja je išla pod prečku skrenuo u korner.

Bolje otvaranje utakmice Barani su krunisali golom u 14. minutu.

Slobodan udarac sa desne strane sa 20-tak metara sjajno je izveo Darko Zorić, plasiravši loptu u donji lijevi ugao nemoćnog Asanovića, kada su svi na stadionu očekivali centaršut.

U 33. minuta fudbaleri Mornara su ostali sa igračem manje nakon što je crveni karton dobio Velimir Ljutica.

Sudija je procijenio da je to bila situacija za isključenje poslije jednog starta nad napadačem Jezera.

Poslije dosuđenog faula, slobodan udarac je izveo Davor Kontić, ali je lopta sa nekih 18-19 metara zamalo završila preko prečke.

Od tog trenutka izmijenila se slika na terenu koju smo gledali do tada.

Sa igračem manje gosti su se svjesno ili nesvjesno povukli kako bi sačuvali prednost i orjentisali na odbranu, pokušavši da ugroze golmana domaćih iz kontri i polukontri.

Na drugoj strani, Pljavljani su sve više stezali “obruč” i bili češće na polovini Barana.

Ipak, na poluvrijeme se pošlo sa prednošću Mornara 1:0, iako su domaći imali kolosalnu priliku u prvom od dva minuta sudijske nadoknade, ali je golman Pavličićmaestralno intervenisao.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaćin je izjednačio.

Igrao se 46. minut, posiije centaršuta sa desne strane, lopta je prošla napadače Jezera, kao i defanzivce Mornara.

Na drugoj stativi najprisebniji je bio Matija Bojović i ugurao loptu u mrežu za 1:1.

U 56. minutu još jednu lijepu akciju su izveli domaćini. Po desnoj strani “stuštio” se na gol Barana Pavlićević. Njegov snažan šut iskosa sa distance Pavličić je još ljepše odbranio.

Dva minuta kasnije (58. minut) Barani su poveli 2:1.

Japanac Kotaro Kiši je odlično prošao po desnoj strani, lijepo centrirao u srce šesnaesterca, a Zorić je efektno glavom još jednom matirao Asanovića.

U 64. minutu ponovo je bilo neriješeno. Slobodan udarac su izveli domaći iskosa sa lijeve strane preko Srđana Boškovića.

Najviši u skoku bio je Mihailo Ilić i glavom pogodio sa peterca za 2:2.

Do kraja se rezultat nije mijenjao iako su oba tima pokušavala da dođu do sva tri boda.

Na 20-ak minuta prije kraja, novi peh za Barane.

Pomoć doktorske ekipe zatražio je golman Pavličić. Osjetio je bol u desnoj nozi ali je ipak poslije intervencije fizioterapeuta Miloša Femića ostao na golu Mornara do kraja utakmice.

Derbi začelja donio je istu metu i isto odstojanje. Jezero i Mornar su došli do petog boda u prvenstvu, ali zbog bolje gol razlike Barana, Jezero je poslednje na tabeli.

Šampionat se nastavlja u nedjelju, a Mornar je u okviru osmog kola gost Bokelja u Kotoru.