20 Sep. 2024.

1. CFL: Het-trik Đorđevića za prvi trijumf Mornara

Izvor: RTCG

Autori: S.V. - N.N.

Rezultati 7. kola Prve CFL će se brzo zaboraviti, ali detalj iz 40. minuta utakmice u Bijelom Polju će vjerovatno dugo ostati urezan u pamćenju ljubitelja fudbala, s obzirom na to da je Dečiću priznat gol koji nije postojao.

Srećom, pravda je pobijedila, jer je Jedinstvo u 48. minutu izjednačilo na 1:1 i do kraja sačuvalo bod, iako je šampion konstantno napadao.

Tuzani su do vođstva došli fantomskim golom Augusta Čagasa, koji je jedini na terenu vidio pomoćni sudija Uroš Rašović, a arbitar sa FIFA značkom Miloš Savović mu povjerovao i pokazao na centar.

Uzaludni su bili protesti domaćih igrača, članova stručnog štaba, uprave i navijača, pogodak je priznat.

U 48. minutu je Armin Bošnjak izbjegao ofsajd zamku i iskoristio klizanje golmana gostiju Igora Nikića i izjednačio na 1:1.

Dečić je pokušao da stigne do tri boda i makar na 24 časa se izjednači na čelu sa ekipom Budućnosti, ali je promašivao.

Najveću šansu je propustio Jan Pulejo, koji je u 78. minutu lobovao Gorana Akovića, ali je na vrijeme loptu sklonio Srđan Šćepanović.

Sutjeska je odlično odigrala na drugom debiju Milije Savovića i savladala Otrant na Kampu FSCG 3:1.

Najljepši trenutak meča je viđen u 33. minutu, kada je sjajno pogodio Nikola Janjić nakon odličnog pasa strijelca prvog gola, Vaska Kalezića.

Boban Đorđević je upisao het-trik protiv svog bivšeg kluba Arsenala za prvu pobjedu Mornara (4:0), dok je Petrovac savladao Bokelj u Kotoru golom Dijega Kastanjede u 4. minutu.