20 Sep. 2024.

Veliki korak ka Ligi šampiona: Jadran nadigrao Jug

Izvor: RTCG

Autor: S.V.

Miris Lige šampiona osjeća se u taboru Jadrana, nakon što su srušili Jug u Dubrovniku 14:12, u drugom kolu kvalifikacija.

Novljani na turniru igraju još sa Dinamom iz Bukurešta i Barselonom i sa obje pobjede će izboriti plasman u elitno takmičenje.

Efikasna igra viđena je u prvih osam minuta.

Jadran je prvi zadao udarac preko Radovića, ali su nedugo zatim domaći preokrenuli.

Sladović je nakon kontranapada vratio ravnotežu, da bi u za minut Jug stigao do plus dva - Kabanjas i Mozara su realizovali napad s igračem više 3:2.

Na kraju tog dijela igre Jug je vodio 5:3.

Na startu druge četvrtine Milojević je smanjio na 5:4, ali je Burić svojim drugim golom vratio plus dva domaćinu 6:4.

Nije to pokolebalo izabranike Vladimira Gojkovića, koji su do odmora napravili seriju 4:0.

Lazić je izjednačio, Holod je nakon toga sjajnim udarcem sa distance donio preokret 7:6, na 2.17 prije odlaska na veliki odmor.

Onda je na scenu stupio Ivović u napadu s igračem više - u svom stilu, silovitim udarcem je povisio na 8:6. To je bio i rezultat na poluvremenu.

Holod je opet sa distance bio precizan na početku treće četvrtine i donio Novljanima velikih plus tri 9:6.

Post Juga u napadu prekinuo je Joković, na nešto malo više od četiri i po minuta prije kraja tog dijela igre 9:7.

Nakon toga je uslijedio prekid zbog nestanka struje na bazenu u Gružu, usljed vremenskih nepogoda u Dubrovniku. Meč je nastavljen nakon skoro 20 minuta.

Vasilije Radović se potom razigrao i sa tri vezana gola se pobrinuo da Jadran sa plus tri dočeka posljednju četvrtinu 12:9.

Jadran je u posljednjoj dionici zbog tri isključenja ostao bez Milojevića i Obradovića, ali je bio jači i od toga.

Kod rezultata 13:11, Novljani su se sjajno odbranili u nekoliko navrata, a potom je Holod u napadu sa igračem više vratio tri gola viška 14:11, na nešto malo manje od tri minuta do kraja.

Naš tim je nakon toga iskusno priveo meč kraju i stigao do velike pobjede.

Dmitrij Holod je nosio Jadran ka trijumfu sa četiri gola, Vasilije Radović je postigao tri, dva je dao Vuk Milojević, a po jedan Aleksandar Ivović, Uroš Vučurović, Danilo Radović, Đorđe Lazić i Matija Sladović.

U ekipi Juga najbolji je bio Rino Burić sa tri, dok su po dva gola postigli Maro Joković, Vlaho Pavlić i Marko Žuvela.

Jadran u trećem kolu, sjutra, igra sa Dinamom iz Bukurešta (12:30).