20 Sep. 2024.

Zlato izmaklo u penal-ruletu: Crna Gora ima vaterpolo budućnost

Izvor: CdM

Crna Gora ima vaterpolo budućnost – bilo je to jasno i prije finala, još jedna potvrda stigla je u meču za zlato na Evropskom prvenstvu u Burgasu, iako su nakon penal-ruleta naši mladi momci morali da čestitatju boljem.

Juniori Crne Gore nakon peteraca poraženi od Hrvatske u finalu Evropskog prvenstva – 7:7 nakon 32 minuta, a 3:1 poslije peteraca.

Vjerovatno i umorni od napornih mečeva tokom nokaut faze naši momci su nešto slabije ušli u meč, posebno u napadu gdje su do prvog gola stigli tek na pet sekundi do kraja prvog poluvremena – strijelac je za 3:1 nakon kontre bio Strahinja Gojković.

S druge strane, iako je je ekipa Miodraga Mirovića dugo bila dobra u odbrani, Hrvatska je u finišu druge četvrtine poslije golova Pavlića sa peterca i drugog pogotka Šušića imala 3:0.

Na sreću mladih ajkula stigao je odgovor Gojkovića.

Treća četvrtina pokazala je talenat naših momaka – Srđan Janović je početkom treće četvrtine smanjio na 3:2, a nakon gola Danila Stupara i bombe Janovića Crna Gora je imala 4:4.

Ipak, početkom posljednjeg perioda sudije su možda i propustile priliku da priznaju čist pogodak naše reprezentacije, da bi Viktor Tončinić šraubom odveo Hrvate na 6:4.

Nisu se ni tada predavali naši, a Andrija Roganović i Stupar projektilom vratili su Crnu Goru u igru (6:6) na tri minuta do kraja.

Do prvog vođstva “ajkule” su stige na manje od dva minuta kada je Balša Vučković pogodio za 7:6 , da bi Ivuša Burđelez sve vratio na početak na 39 sekundi prije kraja i odveo meč u penal-rulet.

A, tamo su mirniji bili Hrvati koji slave evropsku krunu…

Za našu selekciju penale nisu iskoristili Janović, Vučković i Stupar…

Zlato je izmaklo, ali momci Miodraga Mirovića zaslužuju veliki aplauz za sve što su prethodnih dana pokazali u Bugarskoj.