21 Sep. 2024.

Šampionski gen: Sinovi crnogorskih legendi odveli mlade ajkule u finale EP

Izvor: CdM

Veliki uspjeh za crnogorski vaterpolo – naša juniorska reprezentacija pobijedila je Mađarsku 6:5 i plasirala se u finale Evropskog prvenstva gdje će igrati protiv Hrvatske sjutra od 18:15.

Sve golove za mlade “ajkule” dali su sinovi legendi crnogorskog vaterpola.

Srđan Janović i Strahinja Gojković, nasljednici bivšeg kapitena reprezentacije Nikole Janovića i doskorašnjeg selektora Vladimira Gojkovića, postigli su po tri pogotka za naš tim koji će u finalu igrati sa pobjednikom meča Hrvatska-Španija.

Utakmica u Burgasu bila je izjednačena do sredine treće četvrtine i rezultata 3:3, kada su naši momci zaigrali sjajno i do kraja pretposljednjeg perioda napravili seriju 3:0.

Uspjela je Mađarska da se vrati, na startu posljednje četvrtine dala je dva brza gola, ali se do kraja rezultat nije mijenjao, pa su naši momci mogli da proslave veliki uspjeh.

Naša selekcija je na ovaj način obezbijedila medalju za crnogorski vaterpolo ovog ljeta, a imaće šansu da se sa zlatom vrati iz Bugarske.