23 Sep. 2024.
post-image

1. CFL: Mornar osvojio prvi bod, pobjeda Petrovca

Izvor: RTCG

U 6. kolu domaćeg fudbalskog šampionata Dečić i Petrovac su zabilježili pobjede, Sutjeska i Mornar su odigrali neriješeno 1:1, dok su istim rezultatom završeni i dueli Arsenal - Bokelj i Budućnost - Otrant.

U jednom od najinteresantnijih duela ove runde koji je odigran na DG areni, Budućnost i Otrant su remizirali 1:1.

Poveli su gosti iz Ulcinja u 40. minutu - nakon lijepog udarca Rudovića nemoćan je bio golman Mijatović.

Budućnost je uspjela da izjednači u 55. kada se odlično nakon kornera snašao u petercu Dragan Grivić i pogodio glavom za konačnih 1:1.

Aktuelni šampion, Dečić bio je bolji od Jezera 1:0 na kampu Fudblaskog saveza. Odlučujući pogodak postigao je Luka Malešević u 38. minutu.

U okršaju ekipa koje su igrale na evropskoj sceni, Sutjeske i Mornara nije bilo pobjednika - 1:1.

Imali su Nikšićani prednost od 38. minuta kada je pogodio Kalezić, ali je Mornar uspio u 77. minutu da izjednači, odlično je iskusni Aleksandar Vujačić natrčao na obijenu loptu i pogodio mrežu Giljena.

U prvom meču ove runde Bokelj je uspio u posljednjem napadu da stigne do gola i boda - odlično je nakon kornera reagovao Muković i pogodio glavom za konačnih 1:1 u 98. minutu.

Arsenal je imao prednost od 59. minuta kada je Kordić doveo domaće u vođstvo.

Petrovac je bez mnogo problema stigao do pobjede protiv Jedinstva na svom terenu - 3:1.

Rodrigo Faust je načeo mrežu gostiju u 33. minutu za 1:0, do kraja poluvremena upisao se i Aleksandar Kapisoda i to na asistenciju Fausta u 44. minutu za 2:0.

Uspjelo je Jedinstvo da dođe do gola i to preko najboljeg igrača, Žarka Tomaševića koji je smanjio na 2:1 u 53. minutu.

Do kraja meča još jedan gol u mreži gostiju - Bašić je pogodio u 84. minutu za konačnih 3:1.