20 Sep. 2024.

Crnogorski juniori od -3 na kraju treće četvrtine do pobjede nad Španijom

Izvor: CdM

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore sa dvije pobjede zaključila je mini turnir u Kotoru, koji je učesnicima poslužio kao dobra priprema pred nastupajuće Evropsko prvenstvo u Bugarskoj.

Nakon rutinskog trijumfa nad Holandijom, ekipa Miodraga Mirovića je u derbiju savladala favorizovanu Španiju 11:10.

Naši su na poluvremenu gubili četiri razlike, a pred završnih osam minuta igre imali su minus od tri gola.

Ipak, dominacijom u posljednjoj četvrtini, “ajkulice” su stigle do trijumfa nad Španijom 11:10 (4:5, 1:4, 2:1, 4:0).

Draško Samardžić i Srđan Janović postigli su po tri gola, po jedan su upisali Danilo Stupar, Strahinja Gojković, Miloš Milinić, Tim Perov i Meldin Hadžić.

U-19 Evropsko prvenstvo održava se u Burgasu od 1. do 7. septembra.

Tim koji vodi Miodrag Mirović u žrijebu je bio među osam najboljih reprezentacija, a igraće u grupi A, protiv Hrvatske, Španije i Mađarske.

Direktan plasman u četvrtfinale izboriće dvije najbolje ekipe.