25 Sep. 2024.

1. CFL: Goleada u Petrovcu, Bokelj usamljen na vrhu

Izvor: CdM

Derbi meč 2. kola Meridianbet 1.CFL između Budućnosti i Sutjeske završio je bez pobjednika 1:1.

Duel na DG areni bolje su otvorili Nikšićani koji su u 7. minutu efektnim golom Janjića stigli do prednosti.

Odgovor podgoričkog kluba uslijedio je u 56. minutu. Lopta je srećno stigla do Ivana Bulatovića, koji je udarcem po zemlji proturio loptu kroz noge Giljenu.

Budućnost nakon dva kola ima četiri, a Sutjeska dva boda.

Na vrhu je povratnik u elitni rang, Bokelj, koji je u Bijelom Polju dobio Jedinstvo 1:0. Domaćinu je presudio Čavor u 67. minutu.

Goleada i preokret na stadionu Mićo Goliš – Petrovac je slavio protiv Otrant-Olimpika 3:2.

Gosti su na poluvremenu imali prednost, a onda su “neboplavi” u drugom dijelu bili bolji.

Golove za Petrovac postigli su Boljević, Šimun i Faust, dok je Nišimura bio dvostruki strijelac za Ulcinjane.

Obje ekipe su sada na polovičnom učinku, imaju po tri boda.

Utakmice Dečić – Arsenal i Jezero – Mornar igraće se kad Tuzani i Barani završe evropske obaveze.