23 Sep. 2024.

OI Pariz, plivanje 100 m leptir: Milenkoviću 34. mjesto u ukupnom plasmanu kvalifikacija

Izvor: RTCG

Autor: Luka Vlaisavljević, specijalni izvještač RTCG

Crnogorski plivač Miloš Milenković je u ukupnom plasmanu zauzeo 34. mjesto u kvalifikacijama u disciplini 100 metara leptir stilom.

Budvanin je sa vremenom 54.26, kasnio 2.64 sekunde za šesnaestoplasiranim Francuzom Sekijem.

On je kvalifikacije u svojoj grupi završio kao četvrti.

Milenković se našao iza Hrvata Miljenića, Sengozija iz Ugande, kao i Indonežanina Kurniavane.

Takođe, bio je i četvrti najmlađi u kvalifikacija.

Podsjetimo, Budvanin je crnogorski rekorder u toj disciplini sa vremenom 52.97.

Milenkoviću značajno iskustvo sa prvih Olimpijskih igara

"La Defens Arena" u Parizu bila je puna već sat vremena prije početka prvih kvalifikacionih trka što dokazuje još jednom da je plivanje jedno od sinonima za olimpijske igre.

Naš plivač Miloš Milenković imao je tu čast da bude u kvalifikacionoj trci na 100 metara leptir, koja je otvorila današnji program.

Prve olimpijske igre, prvi put vjerovatno pred ovolikom publikom, uz podatak da je naš Miloš četvrti najmlađi takmičar, i na kraju bio je četvrti u svojoj grupi sa vremenom 54,26.

Rezultat koji je gori od njegovog najboljeg vremena i crnogorskog nacionalnog rekorda koji je isplivao ove godine a koje iznosi 52.97.

Miloš je bio dobar na okretu, bio je drugi, ali nakon toga je uslijedila slabija završnica.

Na kraju u ukupnom poretku naš olimpijac je zauzeo 34. mjesto, ogromno iskustvo uz nadu da će i sama država da stane iza mladog Budvanina jer definitivnitivno dugo nismo imali ovakav plivački potencijal.