21 Sep. 2024.

1. kolo kvalifikacija za Ligu Konferencija: Mornar iznenadio Dinamo

Izvor: RTCG

Autor: S.V.

Mornar je vratio kakvu-takvu vjeru u crnogorski klupski fudbal, pošto je večeras savladao Dinamo iz Tbilisija na "DG areni" 2:1 u meču prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Barani su večeras kompaktnom igrom u odbrani, te direktnom u napadu očitali lekciju favorizovanom rivalu.

U igri tima Zorana Đurškovića nije se vidjelo da su debitanti na evropskoj sceni i nagrada je morala da stigne.

Gosti su prvi stigli do velike šanse. U četvrtom minutu Santis je izblokiran u posljednjem trenutku..

Potom je uslijedilo 20-ak minuta briljantne igre Barana.

U osmom minutu uzvratio je Ondong. Izbjegao je ofsajd zamku, šutirao iskosa sa lijeve strane, golman je odbranio uz pomoć prečke.

I onda "blic-krig" Barana - u 21. minutu projektil Đurišića u same rašlje, a potom je on asistirao Vušuroviću dva minuta kasnije, koji je pobjegao gostujućoj odbrani, obišao golmana i poslao loptu u mrežu.

Dinamo je do kraja prvog dijela jalovo napadao, a na drugoj strani opet je opasan bio Vušurović. Međutim, spetljao se u završnici i šansa je propala...

U drugom dijelu, opet su gosti prvi stigli do prilike. Škritladze se u 56. minutu odlično oslobodio jednog defanzivca Barana i iskosa sa lijeve strane pogodio spoljnji dio mreže.

Nastavio je Dinamo da napada, ali odbrana Barana igrala je praktično bez greške do samog finiša.

Udarac Santisa sa 20 metara, kada je lopta otišla malo preko prečke najavio je zanimljiv finiš.

I onda je Baranima pala koncentracija u nadoknadi - primili su gol iz kornera, a potom preživjeli zicer rivala...