21 Sep. 2024.

Vasilije Jakšić rekordom do pobjede u Kolašinu

Izvor: Dan

Član Auto moto sportskog kluba Kotor, Vasilije Jakšić, obilježio je treću brdsku auto trku u šampionatu Crne Gore, koja je danas vožena na stazi Jezerine - Vranjak, dužine 2,6 kilometara.

On je bio najbrži u generalnom poretku sa rekordom staze. Trjumfovao je ispred starijeg brata Milana i Jovana Perunovića, člana kluba Podi iz Herceg Novog.

-Vozio sam unajmljeni Micubiši i nijesam pretjerano forsirao. Želio sam da pomognem klubu, kazao je Vasilije Jakšić, prvak Evrope iz 2022. godine.

U ekipnoj konkurenciji ponovo su najuspješniji bili članovi AMSK AP Sport iz Pljevalja.

Pljevljaci su osvojili pet prvih mjesta po klasama. Slavili su i na prve dvije trke u Šavniku i Kotoru.

Kao drugoplasirani završili su takmičari hercegnovskog kluba Podi, dok je treće mjesto zauzeo Kotor.

-Čestitam mojim klupskim drugovima, nastavili smo sjajne vožnje. Prvi sam bio u klasi 1400 grupa H.

Nastavljamo dalje, pokušaćemo da ponovo budemo najbolji i idućeg vikenda na trci na Njegušima-rekao je Baćko Vujović iz AP Sporta.

Trku je revijalnom vožnjom kartinga otvorio četvorogodišnji Luka Jakšić iz Kotora.

Učesnike je pozdravio i trku otvorio Petko Bakić, predsjednik Opštine Kolašin, koja je uz Turističku organizaciju bila pokrovitelj manifestacije.

Učestvovala su 54 sportska vozača iz deset crnogorskih klubova, a takmičenje je proteklo bez incidenata.