21 Sep. 2024.

Bar: Crna Gora peta u Konferenciji 2 u ragbiju 7

Izvor: Vijesti

Autor: Goran Kapor

Crnogorska ragbi reprezentacija sa dva poraza i tri pobjede osvojila je peto mjesto na evropskom prvenstvu Konferencije u olimpijskoj verzi ragbija 7, na takmičenju koje je tokom vikenda održano u Baru.

Prvak Konferencije je Kipar, dok je druga bila Slovačke, i ove dvije reprezentacije prelaze u viši rang takmičenja Konferenciju 1.

Crna Gora je u grupi bila upravo sa Kiprom i Slovačkom, kao i Kosovom.

Kosovo su dobili rezultatom 12:5. Zatim je uslijedio poraz od favorizovanog Kipra 21:38.

I u ovom duelu crnogorska reprezentacija je pokazala da može da igra sa jakim protivnicima, i izuzev Slovačke bila je jedina ekipa na turniru koja je Kipranima dala esej.

U odlučujućoj utakmici za plasman u grupi Crna Gora - Slovačka, domaća ragbi ekipa je slabo krenula.

Slovaci u dva prva napada koriste greške crnogorskih igrača i lako postižu dva eseja sa pretvaranjima i već nakon tri minute igre dolaze do vođstva od 14:0.

Na kraju prvog poluvremena Slovaci još jednom uspješno prolaza crnogorsku odbranu za vođstvo od 21:0.

Na počeku drugog poluvremena esej za crnogorsku ekipu postiže Dušan Vučićević, dok je precuzan iz šuta za pretvaranje bio Srđan Popović pa domaćini smanjuju na 21:7.

Međutim nije bilo snage za preokret, a Slovaci krajem drugog poluvremena postižu još jedan esej i pretvaranje za konačnih 28:7.

Kako je Crna Gora bila treće u grupi, narednog dana je igrala za razgrivanje od petog do osmog mjesta gdje je dobila Bosnu i Hercegovinu sa 14:12.

Crnogorska reprezentacija dobila je tim MNE2, drugu domaću reprezentaciju koja je revijalno učestvovala zbog neparnog broja ekipa.

Za crnogorsku reprezentaciju igrali su Ivan Čolaković, Đorđe Marstjepović, Boris Mijušković, Novica Raonić, Srđan Popović, Dušan Vučićević (K), Martin Mijušković, Ilija Miranović, Vuk Sekulić, Eduard Hardi, Marko Kosović i Vladan Čelebić.

Selektor reprezentacije bio je engleski trener Aleks Lidel.

Ragbi savez Crne Gore je drugi put dobio povjerenje da bude domaćin ovog takmičenja.

U ovoj verziji ragbija, koja se od 2016. vratila na Olimpijske igre, ekipe na terenu imaju po sedam igrača, a igraju se dva poluvremena od po sedam minuta.

Utakmice se igraju jedna za drugom pa ekipa odigra više utakmica tokom dana.