28 Sep. 2024.

Bokelj u elitnom rangu nakon sedam godina (FOTO)

Izvor, foto: Radio Kotor

Fudbaleri Bokelja plasirali su se u Prvu crnogorsku ligu, pošto su danas u posljednjem, 36. kolu drugoligaškog karavana kao domaćini, bez prisustva publike, savladali Internacional sa 3:0.

Strijelci za tim Slobodana Draškovića, koji je još jednom Kotorane uveo u elitni rang, bili su Jovan Đukić autogol u 36. minutu, Dejan Pepić u 53. i Petar Vukčević u 89. minutu.

Zaslužena pobjeda Bokelja za plasman u društvo najboljih.

Uslijedilo je veliko slavlje, publika je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka ušla na stadion i fešta je krenula i sigurno je da će trajati do duboko u noć.

Bokelj je Prvoj ligi nakon sedam godina.

Kotorani imaju najviše pobjeda u sezoni-ukupno 24, i dali su najviše golova-71.

Kotorski plavo-bijeli su prvi na kraju takmičenja sa 80 bodova, Otrant Olimpic drugi sa 79, treća je Podgorica sa 54, a četvrti Grbalj sa 51.

"Trikolori" su danas savladali Kom u gostima 2:0 golovima Vasilija Čavora i Jovana Batute, a istim rezultatom Otrant je slavio protiv Igala.

Podgorica je kao gost savladala Berane 4:1, a Iskra je pred svojim navijačima pobijedila Lovćen 1:0.