21 Sep. 2024.

Mornar silan protiv Unikahe

Izvor: CdM

Košarkaši Mornara savladali su Unikahu 90:80 u utakmici 2. kola B grupe Evrokupa.

Izabranici Mihaila Pavićevića potvrdili su kvalitet u duelu s jednim od favorita za osvajanje trofeja, i pokazali da neće igrati epizodnu ulogu u Evrokupu ove sezone.

Unikaha je otvorila utakmicu vođstvom 11:5, ali su Barani odmah ubacili u brzinu više i serijom 11:0 preokrenuli rezultat. Na ulasku u drugu dionicu domaći su vodili 28:22.

Sredinom narednog kvartala Mornar je serijom 18:4 stekao ogromnu prednost (51:35) i tako nagovijestio trijumf.

Crnogorski predstavnik je u nastavku meča kontrolisao dešavanja na parketu, ne dozvolivši da se ponovi scenario iz Njemačke kada je Ulm načinio veliki preokret i ostavio Barane bez bodova.

Mornar je u prvih 20 minuta ubacio čak devet trojki, a posebno nadahnuti u tom periodu igre bili su Nemanja Vranješ i Džejkob Pulen.

Naša ekipa nije bila na istom napadačkom nivou u drugom dijelu susreta, a klubu iz Malage je tek u samom finišu “dopustila” da smanji zaostatak na jednocifreni minus.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Pulen sa 24 poena. Vranješ je dodao 16 (sve u prvom poluvremenu), Ajzea Vajthed 12, a Derek Nidam 10.

U redovima Malage izdvojio se Dario Brizuela sa 16 poena.

Obje ekipe su sada na polovičnom učinku – Mornar u narednoj rundi, 14. oktobra čeka Brešu, dok će Unikaha ugostiti Budućnost Voli.