18 May. 2024.

Primorac iznenadio Jadran i poveo u seriji

Izvor: RTCG

Autor: N.R:

Punih 16 godina Primorac nije bio prvak Crne Gore, možda bi post mogao da prekine ove sezone - na startu finalne serije Kotorani su iznenadili Jadran na Škveru i slavili 9:6.

Od starta je viđena velika borba u bazenu, igralo se gol za gol, nakon 16 minuta bilo je neriješeno (4:4).

Jadran je u drugom poluvremenu postigao samo dva gola i to je odlučilo pitanje pobjednika.

-Sjajna utakmica, očekivali smo jak otpor Jadrana, bila je velika borba sve četiri četvrtine.

Na kraju tri razlike, nije to neka velika prednost iako tako izgleda. Momci su ispoštovali sve što smo se dogovorili.

Trudimo se kroz treninge da situacije rješavamo na zabavan način, vaterpolo je divna igra i gledamo da usrećimo sve igraće, ne samo one koji daju golove.

Mislim da je to ključni razlog pobjede, svi su dali svoj doprinos, uspjeli smo na teškom terenu da dođemo do pobjede-kazao je trener Primorca Vjekoslav Pasković.

Novljani su nakon takmičenja u ligi osvojili prvo mjesto i imaju prednost domaćeg bazena.

-Zaslužena pobjeda Primorca, poslije te druge četvrtine nismo uspjeli da se snađemo na tu njihovu zonu i da uspostavimo ritam, dosta igrača nije bilo u ritmu, što je Primorac iskoristio i došao do pobjede.

Slabo smo koristili igrača više, nekada brzopleto, nakada presporo. Vidjelo se to kroz ova dva meča u ligi, da će ove sezone borba za titulu biti neizvjesna.

Probaćemo da se oporavimo, tek je prva utakmica, još je sve u igri, da bi pobijedili ovakog Primorca moramo biti mnogo bolji-kazao je šef stručnog štaba Jadrana Petar Radanović.

Pobjednike su predvodili Vico i Stanojević sa po tri pogotka. Mršić je dva puta pogodio metu, a iskusni Marković jednom.

Kod Jadrana, Holod je ostao na tri gola iz prvog poluvremena. Danilo Radović, Vučurović i Čaraj su po jednom savladali Aleksandra Kralja.

U finalnoj seriji igra se na tri pobjede. Drugi meč je 7. maja.

U ligaškom dijelu ove sezone, Jadran je na svom bazenu slavio 10:9, Primorac se revanširao pobjedom u posljednjem kolu kod kuće 15:13.