9 May. 2024.

Talin: Sara Kraja i Amella Nuti juniorske tekvondo šampionke Evrope

Autor: Radomir Petrić

Sjajni mladi tekvondo borci iz Ulcinja potvrdili su još jednom svoj talenat i kvalitet na evropskoj sceni.

Sara Kraja i Amella Nuti osvojile su titule šampionki Evrope za 2024.  u kategoriji juniorki na Evropskom kupu i Evropskom prvenstvu za male zemlje u olimpijskom sportu tekvondou koji se od 22. do 28. aprila održavaju u Talinu u Estoniji.

Na ovim takmičenjima koja su okupila oko 1.800 boraca iz 37 zemalja. Ulcinjani su do sada osvojili pet medalja.

Sem zlata Sare i Amele, srebro su osvojili  Enes Dushku u kategoriji juniora i Rijad Dervishi u kategoriji kadeta, koje su u finalu zaustavili predstavnici Islanda, odnosno Malte.

Amra Dushku je nagrađena bronzanom medaljom u kategoriji seniora.

-Tekvondo klub (TK) Ulcinj je sa crnogorskim reprezentativnim timom nastupio sa šest takmičara, dok sedma prijavljena takmičarka, Arta Ismailaga, nije mogla nastupiti iz zdravstvenih razloga.

Zahvaljujem se roditeljima naših takmičara na doprinosu, a veliko hvala sponzorima koji su nas podržali da nastupimo na ovom sportskom događaju od veoma velikog značaja za naše takmičare-kazao je za Feral.bar Fikret Dushku, trener TK Ulcinj.