post-image

U Medulinu potvrđen talent jedriličara sa Škvera

Izvor, foto: RTHN

Dok se Milivoj Dukić na Majorki učešćem na regati „Princeza Sofija“ priprema za četvrti nastup na Olimpijskim igrama, njegove mlađe kolege iz kluba „Jugole Graklić“ trude se da krenu putem olimpijca sa Škvera.

Hercegnovska ekipa od četiri takmičara koja je sa jedriličarima „Delfina“ iz Tivta i „Lahora“ iz Kotora učestvovala na „Sejling Kupu“ u Medulinu kod Pule, postigla je zapažene rezultate.

U konkurenciji 250 jedriličara iz Crne Gore, Srbije, Slovenije, Italije, Slovačke, Njemačke, Mađarske, Poljske i Hrvatske, od četiri takmičara iz kluba „Jugole Grakalić“ pod rukovodstvom trenera Nikole Krgovića, najbolji uspjeh imao je Risto Milojević.

On je stigao do zlatne grupe od 81 takmičara bio je 54. za uzrast do 12 godina.

Devetogodišnji Ljubiša Kalezić u srebrnoj grupi bio je 31. od 80 takmičara. U prvoj fazi takmičenja ovaj mladi Podgoričanin koji jedri za klub sa Škvera bio je na visokom 9. mjestu.

Valentina Đorđević u kategoriji do 12 godina u ukupnom plasmanu bila je 91. od 250 takmičara, a u konkurenciji djevojčica se plasirala na 25. mjesto od njih 80.

U srebrnoj grupi zauzela je 3. mjesto od 30 jedriličarki. Timotej Šokin izborio je ukupni 87. plasman, a u srebrnoj grupi 5. mjesto od 80 jediličara.

Po mišljenju trenera Krgovića, pokazali su zaviden rezultate, s obzirom da su prvi put nastupili na međunarodnoj sceni.

-Otišli smo u Hrvatsku da se privikavamo na takmičarske obaveze i da vidimo gdje smo u odnosu na rivale iz drugih zemalja.

Bilo je dobrih rezultata na Kupu i ovo takmičenje će nam biti dobar putokaz za budući rad, koji ćemo pojačati na ljeto kada će nam se priključiti još jedna grupa dječaka i djevojčica kojima je uzor naš Milivoj Dukić.

Odlično se radi kod nas u Boki i ubjeđen sam da uskoro stižu oni koji će slijediti već afirmisane jedriličare kakvi su Milivoj Dukić, Ilija Marković i Nikola Golubović koji se već dokazuju u olimpijskoj klasi ILKA 7-kazao je nekad poznati jedriličar, a sada mladi trener Nikola Krgović.