18 May. 2024.

AdmiralBet ABA liga: Mornar slavio u drami i približio se opstanku

Izvor: CDM

Košarkaši Mornara su savladali Borac u 25. kolu Admiralbet ABA lige i primakli se baražu za opstanak u Admiralbet ABA ligi.

Barani su slavili 80:78, a trijumf im je donio Markus Veders sa linije slobodnih bacanja dvije sekundi prije kraja…

Tako tim Mihaila Pavićevića ima jasnu situaciju pred posljednju rundu ligaškog dijela.

Da bi došao do baraža treba samo da savlada FMP u Železniku, a mogao bi i da izgubi u slučaju da Krka (koja je danas bila bolja od Cedevita Olimpije) doživi poraz u duelu sa Borcem u Čačku.

Mornar je protiv Borca sam sebe doveo u situaciju da se sve odlučuje u posljednjem napadu.

Vodio je konstantno, često imao i dvocifrenu prednost koja je u finišu druge četvrtine iznosila i 19 razlike – 54:35.

Borac je u nastavku koristio sve što je Mornar nudio, pa je minut i 32 sekunde do kraja serijom 8:0 stigao do preokreta i vođstva 78:74.

Onda je stvari u svoje ruke uzeo Veders, dao četiri poena za izjednačenje, a onda sa linije penala i osigurao veoma bitnu pobjedu.

Veders je sa 25 poena i 11 skokova bio najbolji pojedinac, Dan-Martin je imao 18 uz sedam asistencija, a 17 i 12 uhvaćenih lopti Aleks Gavrilović