21 Sep. 2024.

Jezero prekinulo uspješnu seriju Mornara

Izvor, foto: Bar info

Autor: Ilija Kovačević

Fudbaleri Mornara poraženi su danas od plavskog Jezera u Beranama 3:1, u utakmici 27. kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

Plavljani su prekinuli uspješnu seriju Mornara od čak devet utakmica bez poraza, koja je trajala od 17. kola, 26. novembra.

Tada su poslednji put poraženi u ligi od Budućnosti 4:3 u Podgorici.

Strijelci za domaće bili su Redžepagić u petom, Popović a.g. u 48.i Pavlićević u 69. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Ermin Seratlić u 83. minutu.

Baranima definitivno nije prijala dvonedjeljna pauza u šampionatu, jer su pružili neočekivano slabu partiju protiv direktnog konkurenta za treće mjesto na tabeli.

Poslije današnjeg trijumfa Jezera, ali i Sutjeska kod kuće nad Rudarom, ekipa Mornara je trenutno na petom mjestu prvoligaške tabele sa 42 boda (10 pobjeda, 12 remija i 5 poraza), koliko ima i Jezero na četvrtom mjestu, dok su Nikšićani sa bodom više na trećem mjestu.

Plavljani su u derbiju vrha tabele od starta utakmice bili agilniji rival i terensku inicijativu krunisali su već u ranoj fazi meča.

U petom minutu domaći su došli do prednosti.

Poslije jedne akcije koja nije mirisala na opasnost, iz gužve je pogodio Edis Redžepagić.

Barani su reklamirali faul u napadu, čak je i nekoliko minuta ukazivana pomoć golmanu Mornara Stefanu Popoviću, ali je sudija Bošković pokazao na centar.

U 15. minutu Plavljani su još jednom opasno priprijetili, ali je odbrana Barana u poslednji čas intervenisala i otklonila opasnost.

U 26. minutu gosti su tražili jedanaesterac nakon što je u kaznenom prostoru oboren Vušurović, ali se glavni djelilac pravde nije oglasio.

Od tog trenutka kao da je popustio pritisak domaćina, odnosno, fudbaleri Mornara su težište igre premjestili više ka golu Jezera.

Ipak, u 36. minutu sijevnula je kontra domaćih, a udarac Fakunda je završio pored desne stative golmana Popovića.

Finiš prvog dijela pripao je Mornaru čiji su fudbaleri konstatno bili na polovini domaćina, a poslije slobodnog udarca Đurišića u 41. minutu neko od ofanzivaca Mornara je loptu zakačio glavom, ali je lopta par centimetara otišla pored desne stative golmana Jezera Stefana Kastratovića.

Na startu drugog poluvremena domaći su ponovo došli do pogotka.

Igrao se 48. minut, jedan od fudbalera Mornara je skoro sa centra pokušao da vrati loptu do Popovića.

Lopta je golmana Mornara prevarila, odskočivši od „busena“ on je nespretno primio i ona je završila u mreži Barana za ubjedljivih 2:0.

U 53. minutu Popović se iskupio za kiks kod drugog gola. Slobodan udarac sa 17-18 metara izveo je Fakundo Aranda, a golman Mornara odličnom intervencijom spriječio je novi pogodak za domaće.

Gosti su u 64. minutu imali kolosalnu priliku preko Račića, iz iste akcije i Vujačić je mogao do pogotka, ali je golman domaćih u oba navrata bio siguran.

U 69. minutu bilo je 3:0 za domaće a strijelac je bio Petar Pavlićević.

U finišu susreta, Barani su ipak stigli do gola.

Igrao se 83. minut, a počasni gol za ekipu Mornara postigao je Ermin Seratlić.

U narednom kolu koje se igra već u srijedu 3. aprila Mornar dočekuje ekipu Petrovca.