7 May. 2024.

Mornar slavi Lukovića: Centar Barana donio pobjedu u posljednjoj sekundi (VIDEO)

Izvor: RTCG

Košarkaši Mornara Barsko zlato slavili su protiv Igokee 86:84 u premijernoj utakmici 23. kola ABA lige.

Utakmica nerava, inspiracije, na kraju slavlje našeg predstavnika u velikoj borbi za opstanak u ABA ligi.

Junak pobjede je bio Uroš Luković koji je u posljendjoj sekundi odličnom anticipacijom pratio svog saigrača Entonija Lusia, i prikucao njegov promašaj u posljednjoj sekundi za pobjedu Barana.

Meč u Baru obilježile su osicilacije, promjene ritma obije ekipe, ali i loša šuterska predstava domaćih sa linije pena.

Svega 21/33 na ovom meču, inače bi pobjednik možda bio ranije odlučen.

Barani su odlično ušli u meč.

Odlično je u meč ušao Aleks Gavrilović koji je pogađao i iz reketa, sa niskog posta, sa poludstance, sa linije penala nosio je Barane na samom početku meča.

Sa druge strane loše su domaći branili reket, dozvolili su igračima iz Laktaša da imaju često novi napad nakon ofanzivnog skoka, ali je i taj problem u drugoj dionici riješen ulaskom Uroša Lukovića.

Na kraju prvog poluvremena "probudio" se Markus Veders i sa šest poena pogodio je za zaliihu Barana na poluvremenu od +5.

Igokea međutim mnogo bolje otvara drugo poluvrijeme, trio Jošilo, Kondić i Marić su nosili goste do prve prednosti, koja je u jednom trenutku treće dionice koketirala da bude dvocifrena.

Tada je palicu od Vedersa preuzeo Antabia Voler koji je pogađao van linije 6,75 onda kada je trebalo da ostavi domaće u rezultatskom priključku.

Blickirigom u prvom minutu posljednje dionice i serijom 5:0 Mornar se vraća u egal.

Uslijedila je borba za svaki poen na obije strane, gdje su košarkaši Mornara više puta imali situacije da pogode uz dodatni faul, ali i da ne iskoriste slobodno bacanje.

Na 11 sekundi do kraja došli su do dva poena prednosti, a odlučili su odlukom trenera Pavićevića da prave faul na šest sekundi.

Kondić je bio oba puta precizan, ali onda je nakon tajmauta Luković izrastao u heroja domaćih.

Veders je završio sa 20 poena i pet uhvaćenih lopti, Luković je dao 17 poena imao osam skokova i četiri asistencije,

Gavrilović je dao 14 poena i imao šest skokova, Valer 12 poena, dok je Luis dao devet poena ali je imao i devet asistencija.

Kod gostiju Marić 18 poena, Jošilo 15 uz čak 13 skokova, Kondić je dao 14.