25 Sep. 2024.

1. CFL: Mornar bez golova kući sa Jedinstvom

Izvor: CdM

Lider se dugo mučio, ali je tokom furioznih 10 minuta (od 72. do 82) uspio da postigne tri gola i sačuva prvo mjesto.

Fudbaleri Dečića savladali su Rudar sa 3:1 u 24. kolu Meridianbet Prve fudbalske lige i sada u odnosu na drugoplasiranu Budućnost imaju četiri boda više – aktuelni šampion sjutra (nedjelja, 17:30) igra protiv Arsenala.

Dečić je nakon dosta muke u 72. minutu načeo Pljevljake sa penala koji je realizovao Oliver Šarkić. Rudar se brzo vratio takođe sa penala, pogodio je Miloš Zečević, ali su Tuzani golovima Bojana Matića i Ognjena Stijepovića do 82. završili posao.

I dok se Dečić ne zaustavlja, usporio je Mornar – Barani su odigrali samo 0:0 protiv Jedinstva na svom stadionu i sada ih od liderske pozicije dijeli sedam bodova.

Ranije danas Sutjeska sa 2:1 savladala Petrovac u gostima (domaćin 70 minuta igrao sa igračem manje), dok je Jezero bilo bolje od Mladosti u Donjoj Gorici.

Meridianbet 1. CFL, 24. kolo:

Mladost Lob.bet – Jezero 0:1 Redžepagić 28.

Petrovac – Sutjeska Meridianbet 1:2 Carević 18 – Vuković 31, 55.

Dečić Admiralbet – Rudar 3:1 Šarkić 72. pen, Matić 79, Stijepović 82 – Zečević 75. Pen

Mornar – Jedinstvo Franca 0:0