8 May. 2024.

1. CFL: Mornar savladao Dečić, pobjeda Petrovca

Izvor: RTCG/MINA

Autor: Srđa Vuković

Fudbaleri Mornara savladali su Dečić na "DG Areni" 1:0 i učvrstili se na trećem mjestu na tabeli nakon 23. runde šampionata Crne Gore.

Pobjede u ovom kolu upisali su još Mladost i Petrovac .

Mornar je napravio još jedan veliki korak ka plasmanu u Evropu.

Tri boda Baranima donio je Nikolić u 76. minutu. Tuzani su meč završili sa dva igrača manje, zbog isključenja Gavrića i Božovića.

Mornar sada na trećem mjestu ima pet bodova više od Sutjeske, uz meč više.

Mladost je u Pljevljima, u derbiju začelja, savladala Rudar 2:1.

Mladost je slavila golovima Alekse Maraša u 15. i Ruzvelta Souze Neta u 38. minutu i posljednje mjesto na tabeli ustupila pljevaljskom timu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Aleksa Golubović u 77. minutu.

Rudar je meč završio sa devet igrača, nakon isključenja Milisava Vuksanovića i Anesa Muratovića.

Crveni je u finišu dobio i fudbaler Mladosti Ljubomir Pejović.

U gostima slavio je i Petrovac, koji je u Beranama bio bolji od Jezera 2:0.

Petrovac su do šeste pobjede vodili Slobodan Babić u 65. i Dejan Perović u drugom minutu sudijske nadoknade.

Arsenal i Jedinstvo su igrali 1:1. Gosti su vodili golom Bande iz desetog minuta, remi je potpisao Manojlović pogotkom u finišu prvog dijela.