23 Sep. 2024.

1. CFL: Pobjeda u gostima učvrstila Mornar na trećem mjestu

Izvor: CdM

U 21. kolu Meridianbet Prve lige Mladost iz Donje Gorice povela je kući protiv Mornara preko Anđelka Jovanovića iz penala.

Preokret su kreirali Balša Vukotić i Marko Đurišić, pa je Mornar ostao na trećem mjestu.

Sutjeska je po jakoj kiši kraj Bistrice remizirala sa Arsenalom 1:1. Poveli su domaći lijepim golom Veljka Batrovića u 55. minutu, a u završnici je izjednačio iskusni Darko Nikač.

Fudbaleri Rudara ubjedljivo su pobijedili Budućnost sa 3:0, , pa Dečić ima šansu sjutra da u slučaju da savlada Petrovac, preuzme prvo mjesto na tabeli.

Ekipa koja se bori za opstanak u CFL šokirala je lidera, koji je kao veliki favorit došao u Pljevlja.

Međutim, već u 11. minutu Petar Bogdanović je na dodavanje Apije kaznio grešku mladog Bodina Tomaševića.

I drugom golu Rudara prethodila je izgubljena lopta “plavih”.

Ovog puta pogriješio je Igor Ivanović, a Dušan Živković je poslije kombinacije sa Petrom Bogdanovićem udvostručio vođstvo, dok je lopta na putu ka golu zakačila jednog igrača Podgoričana i prevarila Đorđija Pavličića.

U finišu je Stefan Golubović ovjerio trijumf Rudara, kojem bi ova pobjeda mogla da bude prekretnica sezone u borbi za opstanak.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojilo je Jedinstvo, koje sa 3:0 slavilo kao gost protiv Jezera.

Milisav Perošević dao je golom u prvom, Žarko Korać sredinom drugog dijela, da bi Ermin Imamović u završnici autogolom postavio konačan rezultat.

Dečić i Petrovac igraće sjutra od 17:30.

Tabela: Budućnost 40, Dečić 38 (-1), Mornar 33, Jezero 29, Sutjeska 29, Petrovac 25 (-1), Arsenal 25, Jedinstvo 21, Rudar 18, Mladost 17