30 Apr. 2024.

Odbojkašice Galeba dočekuje šampiona

Utakmicama 11. kola ECPG Superlige, koje su na programu danas i sjutra, biće nastavljen crnogorski šampionat odbojkašica.

Kolo otvara duel Akademije i Jedinstva u SC "Župa" u Tivtu danas od 18.15.

Obje ekipe drugi dio sezone otvorile su porazima - Tivćanke na gostovanju Herceg Novom (0:3), Bjelopoljke na svom terenu od Morače (1:3).

Akademija je slavila na četiri ovosezonska ligaška meča, Jedinstvo na tri, a prvi trijumf bjelopoljski sastav ostvario je upravo protiv Akademije (3:1) u Bijelom Polju.

Ostale četiri utakmice na programu su u subotu. Prvo će na teren od 16 časova u SC "Topolica" u derbiju kola odbojkašice Galeba Liko Soho Group i Herceg Novi.

Oba tima bila su ubjedljiva u prošloj rundi. Novljanke su nastavile seriju pobjeda bez izgubljenog seta, a u njihovom nizu našle su u oktobru i "galebice".

Dva sata kasnije Budućnost volej i Albatros sastaće se u Medicinskoj školi u Podgorici, gdje će domaćin tražiti povratak na pobjedničke staze, a Albatros drugi trijumf na strani zaredom, pošto je prošlog vikenda bio bolji od Rudara u Pljevljima (3:0).

Bivši šampion, Luka Bar, takođe stiže u Podgoricu – od 18:30 gostovaće Morači, koja je ostvarila veliku pobjedu u teškom meču u Bijelom Polju i u dobrom raspoloženju dočekuje sastav Vladimira Milačića.

Ipak, "sirene" u posljednja četiri meča nisu ispustile ni set, pa su i veliki favorit u meču koji se igra u OŠ "Radojica Perović".

Kolo će zaključiti derbi u borbi za opstanak, u kom će Mediteran dočekati Rudar od 20 sati.

Oba tima poražena su na startu nastavka - Mediteran očekivano od "galebica", a Rudar od Albatrosa, takođe pred svojim navijačima.

Prva utakmica Rudara i Mediterana riješena je u pet setova, u korist Pljevljakinja, koje su od tada nanizale osam poraza.