30 Apr. 2024.

ABA liga: Poraz Mornara u Novom Mestu

Izvor: RTCG

Košarkaši Mornara poraženi su od Krke u derbiju začelja 79:72 (21:15, 17:22, 18:22, 23:13) u 18. kolu regionalne ABA lige.

Krka je dobila prvu četvrtinu 21:15 i to je bila najveća prednost, da bi se crnogorski predstavnik probudio u drugoj četvrtini i odigrao je puno bolje što je rezultiralo da Krka na odmor ode sa pola koša prednosti.

Rezultatsku klackalicu u trećoj dionici Mornar je zahvaljujući mini seriji u posljednjih 20 sekundi, i trojkom Nemanje Vranješa uspio da preokrene do tada prednost domaćina, i uđe sa +3 u posljednjih deset minuta.

I u odlučujućih deset minuta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a ključni trenutak desio se na četiri minuta do kraja kada je trojku za +5 pogodio Jajrus Hamilton.

Imao je Mornar priliku za izjednačenje nakon dva pogođena bacanja, ali je otvoren šut za tri promašio Aleksandar Bursać.

Tačku na meč stavio je Marko Radovanović koji je pogodio desetu trojku za Krku na 42 sekunde do kraja.

U ekipi Mornara istakao se Uroš Luković 15 poena i čak šest blokada, dok je Nemanja Vranješ postigao 12, a Markus Vetrs dodao deset.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jurij Macura sa 18 poena, dok su Darko Planinić, Leon Stergar i Jan Špan dodali po 13.

Krka je 13. sa četiri pobjede iz 18 utakmica, dok je Mornar posljednji sa svega tri trijumfa i 15 poraza.